iSPIGL

internetové noviny ispigl.eu

Prezidentské volby ve štábu Miloše Zemana v pražském Top hotelu
Více: Fotogalerie-iSpigl.eu

Článek týdne:
JUDr. Zdeněk Koudelka:
Členem vlády může být obviněný

Rozhořela se debata, zda může být obviněný ve vládě. Odpověď je ano. Právní řád nestanoví, že obviněný člověk nesmí vykonávat ústavní funkci. I politický přístup z jiných důvodů dochází ke stejné odpovědi. Vláda je tvořena na základě voleb do Poslanecké sněmovny ...

 • Číst dál
 • Jansta o policii, financích na sport, stíhána i Valachová?

  Aféra s financemi na sport není dosud uzavřena. Mnozí odborníci se podivují tomu, že mezi stíhanými není ani ministryně školství Valachová, protože stíhaná je i její podřízená Simona Kratochvílová, která je rovněž z Brna, jako Valachová. O dotacích na sport, jako ministryně, musela vědět, tvrdí odborníci.

 • Číst dál
 • Rozloučení s novinářem ing. Slezákem, Až mě andělé...

  V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladně se uskutečnilo poslední rozloučení s populárním novinářem, ekonomem, boxerem, politikem a bývalým poradcem několika ministrů financí ing. Karlem Slezákem, který předčasně zemřel neopatrností lékařů nemocnice v Praze, kam osobně přijel na ošetření. Dlouho však čekal na ošetření, a když konečně přišel na řadu k lékaři, dostalo se mu odpovědi, že je vše v pořádku. Pak zase sám odjel domů. Brzy poté se zdravotní potíže znovu dostavily. Lékaři přivolané záchranky se mu snažili pomoci, ale přes veškerou snahu se jim to nepodařilo.

 • Číst dál
 • GALERIE:Rozloučení s ing. Karlem Slezákem (†73)
 • Nedoceněný expert na agenty Kmenta, šance v EU a NATO

  ČR, SR, EU a NATO, USA a určitě i další země světa ani netuší, jaký expert na agenty se pohybuje v ČR. A přitom tolik agentů se hrne, nebo už tady jsou, do EU a celé Evropy i světa. Onen expert na agenty je Jaroslav Kmenta, který se zatím ale hrabe v zaprášených archívech bývalé tajné služby ČSFR...

 • Číst dál
 • Trestní oznámení Ing. Šolty na neposkytnutí pomoci v TOP hotelu

  Podávám trestní oznámení na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4 pro důvodné podezření ze spáchání trestních činů neposkytnutí první pomoci; neoprávněného zásahu do užívání bytu, domu a nebytového prostoru a výtržnictví na neznámého pachatele, skupinu pachatelů.

  Odůvodnění: Dne 27.1. 2018 se v TOP hotelu v Praze 4 konaly 3 akce: a) ve žlutém sále Tisková konference k vyhlášení vítěze 2. kola prezidentských voleb; b) v modrém sále uzavřené Setkání příznivců znovuzvoleného prezidenta M. Zemana; c) voleb. štáb prezidenta ve 4. patře.

 • Číst dál
 • Hamáček ČSSD z krize nevyvede, neschopný jako Sobotka

  ČSSD už čtyři roky vládla, ale nic nezlepšila. Sobotka a spol. slibovali zdanění církevních restitucí před volbami, ale nakonec od toho ustoupili, protože chtěli vládnout s lidovci, kteří byli proti tomu. Zbytečně rozhazovali miliony na uprchlíky v zahraničí, neřešili a nevyřešili levné ubytování pro lidi. Platili lidem, kterým se nechce pracovat, bydlení a živobytí, nezasadili se o vyšší mzdy pracovníků v podnicích, skutečně vyšší důchody důchodcům, jaké jsou v Německu či Rakousku, nezajistili dostatek sester a lékařů ve zdravotnictví atd. Dnes chybějí po celé ČR zubaři. A přitom ČSSD měla ministra zdravotnictví Němečka.

  Soudci zamítli 70 stížnosti na volby, Zeman složí slib

  „Kampaň byla ostrá, zavádějící, ale to je přirozená součást kampaně. Volební hesla a vyjádření kandidátů jsou nutně zjednodušující, zkreslující. Je to souboj mezi kandidáty a jejich názory, takové ty kampaně jsou,“ řekl Langášek. Před pěti lety byla kampaň podle něj tvrdší, tehdy soud dokonce konstatoval nezákonnost v podobě inzerátu, který před druhým kolem volby ostře napadl Karla Schwarzenberga.

  Kimova sestra se odmítla setkat s více prezidentem USA

  „Severní Korea zvažovala, zda se setkat s viceprezidentem s cílem zjemnit jeho postoj, což by jí umožnilo během olympiády zesílit svou propagandu,“ uvedl šéf Pencova štábu Nick Ayers. Zástupci KLDR si setkání rozmysleli poté, co Pence odsoudil porušování lidských práv Severní Koreji a oznámil, že USA chce na zemi uvalit nové ekonomické sankce, dodal Ayers.

  Babiš: Jediným kandidátom na premiéra až do smrti

  Český premiér Andrej Babiš tvrdí, že ANO a komunisti nechcú byť spoločne vo vláde. Aktuálne je jediným variantom na zostavenie českej vlády kombinácia ANO s Českou sociálnodemokratickou stranou (ČSSD) a podporou Komunistickej strany Čiech a Moravy (KSČM). Vyhlásil to český premiér v demisii a líder hnutia ANO Andrej Babiš v stredu po rokovaní s ČSSD. Zároveň dodal, že jeho nominácia na premiéra platí "až do smrti", píše server Novinky.cz.

  Policie obžaluje soudce Nováka a advokáta Douchu

  Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) navrhli obžalovat kvůli údajné korupci chomutovského soudce Ivana Nováka a advokáta Josefa Douchu. Policisté oba muže obvinili kvůli podezření z korupce v březnu 2016. Posun tak přichází až po dvou letech. „Policie mi včera (v úterý) přivezla spis a obdržel jsem od ní návrh na podání obžaloby ve věci korupčního jednání týkajícího se ovlivňování jednoho trestního soudce u Okresního soudu v Chomutově.

  Osobností cestování prezident Svazu lázní MUDr. Bláha

  Prestižní ocenění Osobnost cestovního ruchu – Holiday World Award za rok 2017 převzal letos 15. února na slavnostním zahájení veletrhu Holiday World MUDr. Eduard Bláha, generální ředitel Lázní Luhačovice, a. s., a Léčebných lázní Jáchymov, a. s., a prezident Svazu léčebných lázní ČR. O jeho zvolení rozhodla prostřednictvím ankety svými hlasy široká odborná veřejnost na profesním portálu iCOT.cz. Uspěl tak v konkurenci deseti dalších výjimečných profesionálů, kteří se dlouhodobě věnují cestovnímu ruchu nad běžný rámec svých pracovních povinností.

  Hejtman Vysočiny Běhounek v Bělorusku o zdravotnictví

  V závěru minulého týdne odcestovala delegace z Kraje Vysočina vedená hejtmanem Jiřím Běhounkem do Minské oblasti Běloruska. Hlavním účelem zahraniční cesty bylo zhodnocení dosavadní spolupráce obou regionů a představení plánovaných aktivit pro letošní rok. „Diskutovali jsme například možnost opakovaných stáží běloruských lékařů a zdravotních sester v našich nemocnicích, užší spolupráci v oblasti integrovaného záchranného systému nebo podporu hokejových talentů,“ upřesnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Minská oblast Běloruska se stala partnerským regionem Vysočiny v září roku 2014.

  Hazard Babiše, od Sobotky, Chovance, Zaorálka nic...

  Premiér Babiš stále vybírá, až přebere. Při spolupráci s KSČM a Okamurou má jistotu, že v parlamentu dostane od všech těchto poslanců podporu. Těžko to může čekat od odsunutých poslanců ČSSD Sobotkovi, Chovancovi, Zaorálkovi a spol. Přesto si Babiš domluvil na středu schůzku s novými lídry ČSSD Janem Hamáčkem a Jiřím Zimolou. „Zeptám se jich, zda chtějí jít do vlády. Když odpoví ano, zeptám se, za jakých podmínek,“ řekl Babiš.

  Bakala s Krúpou u soudu o bytech OKD, svědek Sobotka

  Žaloba se podle mluvčí ARC na poslední chvíli změnila. „Došlo k doplnění žaloby a návrhů důkazů, konkrétně o doplnění tvrzení spočívajícího v úmyslném porušení dobrých mravů. Chceme dokázat i možné přesvědčování orgánů EU o nevymahatelnosti nedovolené veřejné podpory poskytnuté v souvislosti s privatizací většinového podílu ve společnosti OKD,“ sdělila Hanáková. Návrh na rozšíření žaloby firma podala na poslední chvíli, obviněné firmy ji proto zatím nechtějí komentovat.

  Brit Corbyn odmítl, že byl agentem tajné služby ČR

  „Je mi líto, že se The Daily Mail snížil k tomu, aby reprodukoval takový nesmysl, který vyšel v The Sun,“ reagoval Corbyn s odkazem na bulvární list, který s obviněními přišel minulý týden jako první. Na druhý dotaz z BBC, zda je „českým špiónem“, pak již jen stroze odpověděl: „Ne“. Potom se ještě Corbyn vyjádřil na svém účtu na twitteru, kde uvedl, že v posledních několika dnech si několik britských listů zahrálo „tak trochu na Jamese Bonda“. „Máme zprávu pro miliardáře, daňové exulanty a tiskové magnáty: Přichází změna,“ dodal.

  EÚ pripravuje odvetu, ak USA zavedú clá na oceľ a hliník

  Americké ministerstvo obchodu minulý týždeň vyzvalo prezidenta Donalda Trumpa, aby uvalil clá alebo kvóty na dovoz kovov zo zahraničia. Európska únia (EÚ) pracuje na zozname amerických produktov, vrátane pomarančového džúsu a bourbonu Kentucky, na ktoré sa zameria, ak Washington zavedie obmedzenia na dovoz hliníka a ocele. Uviedli to nemecké noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung.

  Soudci zamítli stížnosti na volby, změnu o bankrotech

  „Tato zákonná úprava umožňuje skrýt původ prostředků i konkrétní výdaje, pokud je kampaň fakticky zcela nebo z velké části vedena třetími osobami s vědomím kandidáta,“ stojí v jednom z rozhodnutí volebního senátu Nejvyššího správního soudu (NSS). Tvůrci zákona podle soudu nejspíš předpokládali, že nemá smysl podrobně regulovat finanční toky třetích osob.

  JUDr. Zdeněk Koudelka: Členem vlády může být obviněný

  Rozhořela se debata, zda může být obviněný ve vládě. Odpověď je ano. Právní řád nestanoví, že obviněný člověk nesmí vykonávat ústavní funkci. I politický přístup z jiných důvodů dochází ke stejné odpovědi. Vláda je tvořena na základě voleb do Poslanecké sněmovny rozhodnutím prezidenta republiky, což jsou volené orgány. Legitimita vlády je demokratická.

  Migréna Babiše ze stresu? Prasklá žilka, nejel do Mnichova

  Babiš uvedl, že mu minulou neděli praskla žilka v oku, které měl plné krve. „Toho si samozřejmě všimli novináři a začali spekulovat, co mi je. Odpověď je jednoduchá: stres,“ uvedl Babiš s tím, že kvůli zvýšenému tlaku navštívil nemocnici a dostal léky. „Až tehdy jsem si uvědomil, že to fakt není sranda. Trochu jsem zvolnil, přešel jsem na dietu, už zase jím místo masa ryby a aerobně cvičím,“ napsal.

  V Polsku církev navrhuje zákaz alkoholu do 21 let

  Polská biskupská konference přišla s dokumentem označeným jako Národní program střízlivosti. „Studenti vysokých škol jsou podle polských i zahraničních výzkumů skupinou se zvýšeným rizikem vzniku problémů spojených s alkoholem,“ píše se podle webu Gazeta.pl v dokumentu. Církev, která má se současnou konzervativní vládou velmi dobré vztahy, navrhuje zvýšit po vzoru Spojených států amerických hranici pro prodej tvrdého alkoholu na jednadvacet let.

  Soudce Pacovský není podjatý? Může znovu soudit Ratha

  Soudce Robert Pacovský a jeho trestní senát nejsou podjatí při řešení korupční kauzy kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Pražský vrchní soud zamítl stížnosti obžalovaných, v nichž tvrdili, že soudce se senátem nerozhodují nestranně. Informaci zjistila média z justiční databáze. Soudy jí zatím nemohou komentovat, jelikož rozhodnutí musí být nejprve doručeno advokátům.

  Praktici se naučí poznat psychopata a zasmát se v ordinaci

  Lékař je lékem sám o sobě – musí se umět dávkovat a znát svoje nežádoucí účinky. Toto bude jedna z vět, kterou uslyší 1500 lékařů a sester na Kongresu primární péče od psychiatra Radkina Honzáka. V rámci své přednášky Psychopati mezi námi a Humor a smích v životě a v medicíně, zkusí praktické lékaře přimět k využívání humoru.

  Porušení kázně za 67 mil. ve státním zdravotním ústavu

  Hospodaření Státního zdravotního ústavu? Rozdělování zakázek, nefunkční kontrola a porušení rozpočtové kázně za 67 milionů korun. Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na hospodaření Státního zdravotního ústavu (SZÚ) v letech 2014 až 2016. Kontroloři prověřili například to, jak ústav spravoval majetek, jak fungoval jeho kontrolní systém nebo jak nakupoval zdravotnický materiál. Hospodaření ústavu kontroloři prověřili na vzorku 63 milionů korun provozních prostředků, na majetku v celkové hodnotě 54 milionů korun a dalších finančních prostředcích v celkové výši téměř 40 milionů korun.

  V Praze vyhodnocen Daňař roku a Daňová naděje roku

  in

  V hotelu International Praha se konal slavnostní galavečer, na kterém byly zveřejněny výsledky již 8. ročníku soutěže ČSOB Daňař & daňová firma. Hlasování tohoto ročníku probíhalo od 3. listopadu 2017 do 12. ledna 2018. Daňová veřejnost tak zvolila z nominovaných kandidátů Daňovou osobnost roku, Daňaře roku v několika oblastech a Daňové naděje roku 2017. Široká veřejnost pak vybrala Nejžádanějšího zaměstnavatele a tři Nejvstřícnější územní pracoviště finančních úřadů.

  V EU se nastavují klíčová pravidla pro zemědělce ČR

  Rada ministrů pro zemědělství a rybářství v Bruselu v pondělí řešila klíčové parametry budoucí podoby Společné zemědělské politiky (SZP). Ministr zemědělství Jiří Milek znovu odmítl plošné zavedení povinného zastropování přímých plateb, které by na české zemědělství mělo zásadní dopady. Evropská komise představí návrh pravidel platných po roce 2020 pravděpodobně v polovině letošního roku.

  Zeman na večeři u Babiše v Průhonicích, řeč o vládě?

  Babiš a Zeman při večeři mluvili také o vyjednáváních před sestavováním vlády. Zeman potvrdil, že se příští týden setká s předsedy KSČM a SPD Vojtěchem Filipem a Tomiem Okamurou, kteří nevyloučili podporu vlády ANO. Babiše čeká ve středu jednání s předsedou ODS Petrem Fialou o evropských otázkách, ve čtvrtek se setká se zástupci STAN. Termín schůzky s Hamáčkem zatím naplánovaný není. Premiér rovněž uvedl, že by chtěl co nejdříve sestavit novou vládu. Vyloučil ale, že by se to mohlo stát do konce února.

  Orbán začal volebnú kampaň, kritizoval Sorosa aj Západ

  Podľa maďarského premiéra už dnes nie je podstatné, či za prisťahovalectvom stoja snahy amerického finančníka Georgea Sorosa alebo koloniálna minulosť Západu. Maďarský premiér Viktor Orbán v nedeľu predniesol výročný prejav o stave krajiny, v ktorom okrem iného predpovedal prehlbovanie rozdielov medzi západnou a strednou Európou.

  V Íránu spadlo letadlo, 65 mrtvých, nikdo nepřežil

  „Po prohledání oblasti jsme se dozvěděli, že naneštěstí... naši drazí cestující přišli o život,“ řekl podle Reuters mluvčí íránské státní televizi. Soustrast příbuzným obětí již vyjádřili i nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí a prezident Hasan Rúhání. Zatímco Chameneí vyzval íránské duchovní instituce, aby se snažily „zahojit žal rodin a příbuzných obětí“, prezident přislíbil zajistit podrobné vyšetření nehody a přijetí opatření, která by podobným haváriím v budoucnu předešla.

  Za Sobotky Hamáček šéf Sněmovny, dnes v čele ČSSD

  Všechny dřívější volby prohrála ČSSD za vedení Sobotky, který byl i premiérem, ale za soc. soc. dem byl Hamáček předsedou Sněmovny a v čele Senátu dřívější odborář Štěch. Všichni tři svorně jednali, rozhodovali a nesou nepochybně zodpovědnost i za úpadek ČSSD. Takže vedle Sobotky, Chovance, Zaorálka a spol. by neměl být v novém vedení ČSSD ani Hamáček.

  Žalobci se bojí výměny, trestní stíhání se neobjedná?

  Je nevhodné, aby premiér říkal, že si v právním státě lze objednat trestní stíhání. Myslí si to předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Podle něj také nebylo šťastné vložit státní zastupitelství v rámci Ústavy pod moc výkonnou. Pokud špičky státního zastupitelství nechtějí nový zákon o státním zastupitelství, nevidí ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) důvod, proč by ho měl předkládat.

  Syndikovat obsah