iSPIGL

internetové noviny ispigl.eu
EXKLUZIVNÍ FOTOREPORTÁŽ - Františkovy Lázně :
Podívejte se na život v lázních v době koronaviru...

Malebné lázeňské městečko, založené v roce 1793, se nachází na západě Česka.
Lázeňská léčba od svého počátku byla a je i dnes
založena na využití přírodních léčebných zdrojů, kterými jsou
léčivé prameny, slatina a plyny.


Po generálu Francie de Gaulle odmítá EU i královna Britů

Od úmrtí francouzského prezidenta, generála Charlese de Gaulla již uplynulo více než 40 let a od jeho narození více než 120 let. Mnozí politici Evropy i světa tvrdí, že de Gaullův postoj k evropské integraci a gaullistickému pojetí evropské integrace se de Gaulle nikdy nepoddával. Byl státníkem, který věřil ve velikost Francie, měl jasnou představu o jejím místě ve světě a o její zahraniční politice, která byla založena na vojenské nezávislosti a v rámci „strategie všech azimutů“ se neorientovala pouze na spolupráci se Západem...

Pelikán nahradí u dvora EU matku, prof. Pelikánovou?

Do výběrového řízení na soudce Soudního dvora Evropské unie se přihlásilo sedm kandidátů, potvrdil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. Podle informací České justice je jedním z nich i někdejší šéf resortu Robert Pelikán. Post už dříve zastávala Pelikánova matka Irena Pelikánová...

JUDr. Hála, byty v Brně, ODS, Dr. Blažek, VSZ Lastovecká...

Stíhaný vyšetřovatel Machala z Brna: Zákeřnosti a fabulace mají utlumit vyšetřování pravých podezřelý: Zákeřnost, fabulace, zastrašování. Tyto termíny použil ve svém textu pro Českou justici brněnský advokát Pavel Hála, který zastupuje šéfa brněnské hospodářské kriminálky Vladimíra Machalu. Machala vyšetřoval od roku 2018 obří machinace s brněnskými městskými byty, .....

Exšéf Úřadu vlády Přikryl: Řešit OKD s policisty a žalobci...

Separátní votum k Závěrečné zprávě parlamentní vyšetřovací komise ke kauze OKD, které připravil ministr kultury Lubomír Zaorálek, tvrdě kritizuje obecné závěry, ke kterým poslanci došli. Stručně řečeno, závěr vyšetřování je podle Zaorálka promeškanou příležitostí. Bývalý ministr zahraničí podle informací České justice v dokumentu uvedl, že se Komise zabývala otázkami, které neměla pravomoc zkoumat a naopak ignorovala témata, ve kterých mohla do kauzy vnést světlo.....


Priväzovanie k posteli aj hodiny bez vody na Slovensku

... Kontrola potvrdila týranie seniorov v Prievidzi: Za múrmi veľkokapacitného zariadenia pre seniorov v Prievidzi zistili desiatky pochybení. Mesto v úlohe zriaďovateľa tvrdí, že o škandalóznych pomeroch nevedelo. Vedeniu domova dokonca vyplatilo odmeny. Zábrany na lôžkach, priväzovanie o postel, obmedzovanie osobnej slobody, zanedbaný pitný režim, neprebalení klienti. Týranie seniorov za múrmi prievidzského domova dôchodcov s kapacitou vyše 160 klientov opísali kontrolóri ministerstva práce v rozsiahlej správe, ktorú majú Aktuality.sk k dispozícii.

Armáda na Orave v SR: Ľudia plačú a kričia do telefónu...

... úradníci padali od únavy: Armáda pomáha hygienikom na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne. Boj s koronavírusom mimo prvej línie je vyčerpávajúci, vyhľadávači kontaktov nakazených nepustia telefón celý deň z ruky. Na Orave už naplno fungujú aj kontroly karanténných opatrení, pomohli vojaci.

Demonstranty z Prahy poslat na pomoc do nemocnic

Vrchol druhé vlny epidemie koronaviru v Česku přijde okolo 11. listopadu, řekl poslancům ministr zdravotnictví Roman Prymula. V nemocnicích se podle něj zaplní až 11 tisíc standardních lůžek a lůžek s kyslíkem a bude třeba až tří tisíce lůžek intenzivní péče. Ve středu ráno se kvůli epidemii mimořádně sejde vláda.

Soudce Jaroš z Prahy 8 63 průtahů, zatížení soudců?

„Už jen hasím požáry,“ hájí se soudce čelící kárné žalobě pro 63 průtahů: Na neurčito v pondělí po několikahodinovém jednání odročil kárný senát Nejvyššího správního soudu případ soudce Obvodního soudu pro Prahu 8 Pavla Jaroše. Předseda soudu na něj v červenci tohoto roku podal kárnou žalobu kvůli průtahům v celkem 63 věcech, za ně navrhnul snížení platu o 15 % po dobu 8 měsíců. Jaroš to zcela odmítá – podle něj vše pramení ze zcela nerovnoměrného zatížení jednotlivých soudců a dalších administrativně správních chyb, na něž už několik let nadřízené marně upozorňuje.

Milan Kňažko: Mal som horúčky 11 dní a pocit, že sa topím

Richard Sulík mal už dávno vo vláde skončiť, hovorí Milan Kňažko, ktorý prekonal covid-19. Milan Kňažko o svojom boji s covidom-19. Keď herec a expolitik Milan Kňažko (75) koncom septembra na Facebooku napísal, že ochorel na covid-19 a leží v nemocnici, spôsobilo to senzáciu. O ochorení niekdajšieho ministra zahraničia aj kultúry informovali všetky médiá. Pod Kňažkovým statusom diskutovali tisícky ľudí. Mnohí vyhlásili, že herec klame, robí to pre peniaze a našli sa aj takí, ktorí mu želali smrť.

Němci se smějí ČR, místo Babiše rozkazují násilníci

Problémové dítě Česko je v krizovém módu, zní z Německa a Rakouska: Česko se ještě nedávno prezentovalo jako vzorová země v boji s covidem-19, nyní je ale v krizovém módu. Tak situaci v Česku v pondělí zhodnotila některá německá a rakouská média. Všímají si mimo jiné nedělní demonstrace odpůrců protikoronavirových opatření, popisují „chaotické scény“ na pražském Staroměstském náměstí či kritizují roli prezidenta a premiéra.

Ficov biznis na Kube: Finančníci SR zarobili, teraz dlhy...

Ficov biznis na Kube: Finančníci zarobili a štát sa bude trápiť s dlhmi: Počas tohoročnej jesene mala Kuba začať splácať istiny z úverov, ktoré si vzala na projekty dohodnuté bývalým predsedom vlády Robertom Ficom. Namiesto toho požiadala o prvý odklad a situácia sa môže zopakovať aj pri ďalšom kontrakte. Bývalý premiér Robert Fico viackrát navštívil Kubu, aby skupine slovenským podnikateľov otvoril dvere tejto karibskej krajiny.

Žádný generál ve válce s covidem nedovolí demonstraci

Ačkoiliv Špígl již několikrát upozorňoval Babiše, že ve válce musí být pevné velení, stalo se jen to, že je ministrem zdravotnictví prof. Prymula. Chybí mu ale vojenské velení, štáb, generál Bubeník, který má zkušenosti z bojů v cizině. Určitě generál Bubeník nebo některý jiný nedovolí demonstraci v Praze, kdy jsou plné nemocnice nemocných a covid stále vraždí v ČR i jinde ve světe.lidi. Do ulic na pořádek musí urychleně vyrukovat i vojenské zálohy, které už dříve nabízely pomoc. Ministr Metnar je neschopný, protože není voják

Armáda tajne testovanie. Poza chrbát hlavnej veliteľky

Igor Matovič sa pochválil, že o akcii s testovaním celého Slovenska vedelo len 15 ľudí. Aj keď tam boli ľudia z armády, hlavnej veliteľke ozbrojených síl Zuzane Čaputovej nič nepovedali. Ešte skôr ako slovenská prezidentka to vedela nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorej sa s tým Matovič pochválil.

NKÚ: Školy nepřipravily učitele na vzdělávání žáků

Podle Nejvyššího kontrolního úřadu nejsou školy ani učitelé připraveni na inkluzi. Vychází to z prověrky úřadu, která kritizuje i to, že společné vzdělávání zůstává finančně závislé jen na penězích z Evropské unie. Inkluzi by podle něj měly platit školy také z jiných zdrojů. „Jednostranná zpráva bez znalosti problematiky,“ reaguje ministerstvo školst

Polícia výtržníkov v Bratislave rozohnala vodným delom

Pred Úradom vlády v sobotu prebiehal protest futbalových fanúšikov. Nesúhlasia s prijatými protipandemickými opatreniami ani s vládou Igora Matoviča. Demonštranti skandovali hanlivé heslá a vzduchom lietali dymovnice a kamene. Policajní ťažkoodenci rozohnali dav protestujúcich. Polícia proti demonštrantom použila slzotvorný plyn a k slovu sa dostalo aj vodné delo. Niektorí účastníci protestu tvrdia, že boli zasiahnutí gumenými projektilmi. Na nádvorie úradu prišli aj policajti z Lynx komanda.

Využijí pro léčení covidu i dr. Ratha? Víza Petříček?

Nemocnice v celé ČR volají po lékařích, sestrách a dalších pracovnících.Je nezodpovědné, že se nevyužije i zkušený lékař MUDr. Rath, který je v base a dělá uklízečku nebo jinou ne odbornou práci. Možná je takových lékařů v chládku víc a všichni by mohli léčit pacienty. Pomoc v ČR chtějí i sestry, lékaři a další pracovníci do hotelů i jiných zařízení v ČR, lidé z Ukrajiny, Moldávie a dalších zemí. Měl by se o to postarat ministr zahraničí Petříček. Urychleně jim opatřit víza do ČR, nebo bez vízové cestování a pobyt v ČR. Nic pro zlepšení nedělá ani Leyenová z EU.

Sarkozy, Francie, obviněn, 50 mil. na volby od Kaddáfího

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy byl v pondělí obviněn ze „zločinného spolčení“ v případě údajného nezákonného financování své předvolební kampaně ze strany Libye v roce 2007. Informovala o tom v pátek s odvoláním na prokuraturu agentura AFP. Sarkozy se označil za nevinného. Jedná se už o jeho čtvrté obvinění v této kauze.

Nasrdený Kollár vyhodil poslancov z bufetu v SR...

... nechal im len pitnú vodu na WC: Predseda parlamentu Boris Kollár nechá v poslaneckom bufete stravovať sa len zamestnancov NR SR. Poslanci sa môžu podľa neho napiť vody na záchode. Napriek tomu, že reštaurácie od štvrtka sú v reštrikčnom režime pre koronavírus a nemôžu privítať hostí vo vnútri, len na terase, parlamentná jedáleň zostala otvorená pre poslancov. Kollár to predtým vysvetľoval, že je to ako závodné stravovanie vo Volkswagene. Vo štvrtok svoj postoj zmenil a poslancom či novinárom, ktorí nie sú v pracovnom pomere v NR SR, zakázal vstup do jedálne.

Pacienti ČR s covidem se budou léčit v Německu?

Česko jedná o záložním plánu, že by Německo v případě nouze nabídlo svá lůžka českým pacientům s koronavirem. Redakci iDNES.cz to potvrdil ministr zahraničí Tomáš Petříček. Podle něj už taková dohoda existuje. Na pracovní úrovni pomoc přislíbilo Sasko i Bavorsko, česká vláda zatím o ni oficiálně nepožádala.„Dohoda s Německem skutečně existuje, je to pro nás v tuto chvíli záložní plán pro případ, že by bylo naše zdravotnictví přetíženo.

Jak získat miliony, miliardy, zkušenost experta Stroukala

Nejnovější investice Dominika Stroukala uvedla odborníky v úžas a velké banky se začínají děsit. Češi si už z pohodlí svého domova stačili vydělat miliony korun používáním této „skuliny k bohatství“ – jde ale o legitimní věc? Dominik Stroukal přišel s novou tajnou investicí, díky které bohatnou už stovky Stroukalů. Nápad Stroukala převzala i média v zahraničí

Kotleba môže stranu riadiť na Slovensku aj z basy...

... Vďaka jeho šikovnému ťahu by ĽSNS o voličov nemusela prísť: V tohtoročných voľbách volilo ĽSNS približne 230-tisíc ľudí, z nich až 170-tisíc dalo svoj hlas Kotlebovi. Marian Kotleba je po odsudzujúcom verdikte v kauze 1488-eurových šekov o krok bližšie k nástupu do výkonu trestu. Problém však nemá len on. Ak Najvyšší súd potvrdí rozsudok Špecializovaného trestného súdu a predseda ĽSNS skutočne poputuje za mreže, v komplikovanej situácii sa ocitne celá jeho strana.

Žalobkyně Máchová se brání, Dr. Černý námitky ke covidu

Předběžné projednání obžaloby v kauze Bereta u soudu je odloženo. Člen senátu je v karanténě: Předběžné projednání obžaloby ve známé kauze Bereta, bylo zrušeno. Důvodem odročení má být podle informací České justice karanténa jednoho z členů senátu. „Předběžko“ na Okresním soudu pro Prahu-Východ bylo kvůli tomu přesunuto na listopad. Na zítřek se k Okresnímu soudu Praha-východ chystala řada novinářů. Počet míst pro návštěvníky však byl kvůli opatřením, souvisejícím s bojem proti koronaviru, omezen a žurnalisté si museli místa předem přes email rezervovat.

Markíza a Nova už definitívne patria majiteľovi Kellnerovi

Skupina PPF miliardára Petra Kellnera oznámila, že jej 100-percentné dcérske spoločnosti dokončili prevzatie Central European Media Enterprises Ltd. (CME). Jej súčasťou je na Slovensku TV Markíza a v Česku TV Nova. Novým majiteľom spoločnosti CME je skupina PPF, ktorú vlastní český miliardár Petr Kellner.

I Janoušek a exkomunista u pozemků na Slapech u Prahy

Obří podvod, nebo oprávněný restituční nárok? Na Slapech jde o pozemky za stamiliony: Na konci října se má na soudu Praha-západ odehrát mimořádně zajímavé líčení. Jde o restituce lukrativních pozemků v hodnotě stovek milionů korun u Slapské přehrady. V žalobě restituentů, která není jejich zdaleka jedinou, jde o hodně. Míří vůči lidem, kteří si na pozemcích na Slapech, nabytých v dobré vůli, zakoupili nemovitosti a nyní o ně mohou přijít. Případ podle serveru INFO.CZ od počátku provází řada pochybností, zda jde o skutečně legitimní nárok restituentů nebo naopak o pokus o podvod.

Neurobiolog Šerý: Mutace covidu zničí 10 % lidí

Promořování společnosti je hazard a tvrdit, že se musíme s koronavirem naučit dalších 10 let žít, je nerozum. V Rozstřelu po Skypu to prohlásil neurobiolog a expert na DNA diagnostiku Omar Šerý. Podle něj koronavirus mutuje a brzy se může objevit jeho zabijácká varianta. „A ta pak pokosí 10 procent populace,“ varoval Šerý.

Kotlebu uznali v kauze šekov za vinného. Má ísť za mreže

Pred samosudkyňou Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku pokračovalo hlavné pojednávanie s predsedom ĽSNS Marianom Kotlebom v kauze rozdávania kontroverzných šekov na sumu 1488 eur. Samosudkyňa ŠTS Ružena Sabová Kotlebu uznala za vinného zo zločinu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd.

Prymula ve válce s covidem potřebuje tým 6-7 lékařů

Tak dlouho hledal, co zrušit, až zrušil svůj projev. Lidé si utahují z Prymuly:„Všichni čekali, co ministr zdravotnictví Roman Prymula zruší teď. A tak zrušil svůj televizní projev.“ Internet zaplavily anekdoty poté, co ministr odložil svůj plánovaný pondělní projev k národu. Ten se měl uskutečnit ve 20 hodin, kvůli jednání vlády jej však Prymula zrušil.

Odchod Sulíka z krízového štábu rozpútal koaličné peklo

Richard Sulík odišiel zo zasadnutia krízového štábu a nechal tam len svoju poradkyňu. Schytal za to ťažkú kritiku koaličných partnerov. Konflikt na Ústrednom krízovom štábe opäť rozhádal koaličných partnerov. Spor medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) však nebujnie za zatvorenými dverami, ale na sociálnej sieti.

Lékař Nizozemí léčil neplodnost, otcem 17 dětí pacientek

Bez vědomí nastávajících rodičů používal nizozemský gynekolog opakovaně své sperma při asistované reprodukci. Stal se tak otcem nejméně sedmnácti dětí. Dnes již zesnulý lékař Jan Wildschut působil v nemocnici Isala ve městě Zwolle mezi lety 1981 a 1993. Gynekologovo otcovství potvrdily opakované testy DNA. Podle nemocnice jsou potomci někdejších pacientek a lékařova rodina v pravidelném kontaktu a mají dobré vztahy.

Kočnerov telefón: Dievčatá z Čistého dňa mali skončiť...

... na „priváte“ u kupliara: Keď z Čistého dňa ušli dve dievčatá, zakladateľka zariadenia Zuzana Tománková Miková ihneď informovala Mariana Kočnera. Mal si po ne prísť „šéfino“. Muž s rovnakým menom je dnes právoplatne odsúdený za kupliarstvo. Správy z telefónu Mariana Kočnera už skôr odkryli jeho intenzívnu komunikáciu so zakladateľkou Čistého dňa Zuzanou Tománkovou Mikovou. Stovky správ ukazujú, ako spolu riešili osud kontroverzného resocializačného zariadenia štedro dotovaného štátom i mediálnu stratégiu na jeho obranu.

Mikrobioložka Zelená: Testování bez příznaku bezcenné

Zatímco epidemiologové vyzývají k dodržování přísných opatření proti šíření koronaviru ve společnosti a ministr zdravotnictví zvažuje plošné testování, ostravská mikrobioložka Hana Zelená má jiné názory. Masivní testování bezpříznakových lidí podle ní nemá význam. Hana Zelená je lékařským garantem mikrobiologických vyšetření, mezi něž patří i diagnostika SARS-CoV-2, ve Zdravotním ústavu se sídlem v Ostravě. Pozornost na sebe upoutala názory, že testování lidí bez příznaků nemá smysl a že vyšetření PCR bez klinického kontextu je bezcenné, neboť přináší zkreslené výsledky.

Polícia zúfalá z Oravcov v SR, hazardujú so životmi

Epidemiologická situácia na Orave je alarmujúca. Zákaz svadieb a osláv tam vraj ľudia nerešpektujú, preto sa policajti rozhodli, že pristúpia k ráznym kontrolám. Pozitívnych na koronavírus je už viac ako 1 300 obyvateľov Oravy. Počty neklesajú, skôr majú stúpajúcu tendenciu. Polícia tvrdí, že príčinou sú najmä nezodpovedné skupiny obyvateľov, ktorí zaujali egoistický postoj ťažko uveriteľných rozmerov.

Prymula potřebuje na covid mobilizaci, Bubeníka, Petříčka

Andrej Babiš není voják a neví, jak se vypořádat s nepřítelem. Teď je to nepřítel, který neútočí zbraněmi, ale účinnější zbraní, což je virus, s kterým si nejlepší vědci a lékaři na světě nevědí rady. Z toho důvodu už před týdny Špígl navrhoval Babišovi, že hned od začátku války měla být mobilizace lidí ze všech oborů na boj s covidem.

Přes 3,5 milionu lidí by dalo hlas Ondráčkovi v čele KSČM

V ČR je mnoho nespokojených lidí, jak tvrdí odborníci, protože všechny výhody, které měli za komunistů, byly zrušeny. Dnes po tom stále volají, ale v ČR není žádná strana, která za volby dostává miliony, se lidem nevěnuje a nesnaží se ani trochu něco slušného pro ně vybojovat. Miliony za volby by se měly zrušit. každá strana by si na ně měla vydělat sama, když chce řídit stát.

Syndikovat obsah


Den vítězství na ruské ambasádě v Praze, Zeman, Klaus...

Miloš Zeman na ruské ambasádě slavil výročí konce druhé světové války. Přednesl projev, ve kterém přirovnal nacismus k islámskému terorismu a vyzval k boji proti islamistům. Na oslavu se kromě prezidenta dostavila řada dalších osobností – například expremiér Petr Nečas s manželkou, bývalý velvyslanec Vladimír Remek, předseda KSČM Miroslav Grebeníček, exministryně Marta Nováková, zpěvačka Helena Vondráčková a tanečník Vlastimil Harapes. Den vítězství se v Rusku slaví 9. května, tedy o den později než na Západě. ... Číst dál


Potíže v justici? NSZ Zeman, neřeší Bakalu za 50 mld. OKD

Babišova vláda po vyhození neschopného ministra spravedlnosti Pelikána, a poté i nezkušeného Kněžínka, měla rázně zasáhnout proti NSZ Zemanovi, protože tady je žába na prameni. Dodnes neobžaloval Bakalu za více než 50 miliard horníků, ...


JUDr. Z. Koudelka: ÚS obchodně tržním způsobem
Druhý senát Ústavního soudu nálezem z 17. 4. 2019, II.ÚS 3312/18, připustil vázat služby pro spotřebitele na to, že spotřebitel dle požadavku podnikatele projeví své politické názory. V daném případě hotel Brioni v Ostravě nutil v roce 2014 občany Ruska, aby ...