iSPIGL

internetové noviny ispigl.eu


Den vítězství na ruské ambasádě v Praze, Zeman, Klaus...

Miloš Zeman na ruské ambasádě slavil výročí konce druhé světové války. Přednesl projev, ve kterém přirovnal nacismus k islámskému terorismu a vyzval k boji proti islamistům. Na oslavu se kromě prezidenta dostavila řada dalších osobností – například expremiér Petr Nečas s manželkou, bývalý velvyslanec Vladimír Remek, předseda KSČM Miroslav Grebeníček, exministryně Marta Nováková, zpěvačka Helena Vondráčková a tanečník Vlastimil Harapes. Den vítězství se v Rusku slaví 9. května, tedy o den později než na Západě. ...

Číst dál


JUDr. Z. Koudelka: ÚS obchodně tržním způsobem

Druhý senát Ústavního soudu nálezem z 17. 4. 2019, II.ÚS 3312/18, připustil vázat služby pro spotřebitele na to, že spotřebitel dle požadavku podnikatele projeví své politické názory. V daném případě hotel Brioni v Ostravě nutil v roce 2014 občany Ruska, aby ...

Kariéra Čalfy díky Husákovi? Čalfa radil...

Dlouholetý významný novinář Zemědělských novin a dnes úspěšný spisovatel Jan Bauer tvrdí, že politik Čalfa doporučil Švýcarovi Ringierovi, aby v ČR začal vydávat bulvární deník. Máme tady Špígl, který o mně často píše, bylo by vhodné, kdybyste založili v ČR ještě bulvár... Švýcar Ringier to udělal. Dokonce později zlikvidoval i deník Expres, ...

 • Číst dál

 • JUDr. Z. Koudelka: Prezident proti zneužívání moci VSZ

  Prezident republiky Miloš Zeman v TV Barrandov 28. 3. 2019 prohlásil, že nemá důvěru ve Vrchní státní zastupitelství v Olomouci v čele s Ivo Ištvanem. Prezident uvedl případ zásahu na Úřadu vlády roku 2013, kdy Vrchní státní zastupitelství v Olomouci vykřikovalo, jakou chobotnici odhalí a jaké ...

 • Číst dál


 • Pravá Kuba. "Ostrov svobody" na vlastní oči. Více na: Fotoreportáž iSpiglu


  Kuba, Havana, Varadero, Tropicano, ráj turistů světa
  Ať si říkají mnozí lidé z některých zemí Evropy a světa co chtějí, Kuba však čím dále tím více přitahuje turisty
  z mnoha zemí. Je to ráj pro mnohé lidi, kteří touží
  po odpočinku, koupání, opalování a zábavě. ...

 • Číst dál
 • Turisté z EU si vybírají levnou dovolenou na Mallorce. Více na: Fotoreportáž iSpiglu


  Mallorca (katalánsky Mallorca [majorka]), ostrov náležící Španělsku.
  Přestože mají Francouzi moře a mnoho významných a lákavých rekreačních středisek na dovolenou, jako jsou Nice, Cannes, Monaco, Menton, St.Tropez a mnohé jiné, mnozí obyvatelé Francie raději volí dovolenou na Mallorce, kam se dostanou na letiště v Palmě za hodinu a nebo o něco více. Nejsou ovšem sami. ...

 • Číst dál • Dag Daniš: Ako sa vysávali milióny zo štátnej kasy SR

  Poslankyňa Smeru a podnikateľka Ľubica Rošková: Poslankyňa Smeru Rošková je učebnicový príklad, ako na Slovensku funguje politický biznis. Roky brala dotácie na pôdu, ktorá neexistovala. Keď jej na to prišli a štát žiada peniaze naspäť, Roškovej firma zvažuje konkurz a koniec „podnikania“.

  Zmatený chvilkař, místo Benešové změnit NSZ Zemana...

  Manipulace s trestním řízením u nás je faktem. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nemá morální ani odborné předpoklady k tomu, aby ji zamezil, tvrdí advokát JUDr. Zdeněk Koudelka a řada odborníků, právníků, jak o tom píše česká justice.cz. Příště zmatený chvilkař by měl spíš organizovat masové demonstrace, když chce dělat v ČR rozvrat, za
  výměnu NSZ Zemana a VSZ Ištvána a Bradáčové. Už dlouho se drží koryt a Bakala se ČR směje s miliardami horníků, OKD, v cizině. Vina žalobců. Chvilkaři, mysli na to.

  O čom si písali Stromček s Kočnerom v SR...?

  ... Generálna prokuratúra preverila prípad: Prípad, o ktorom si vysokopostavený smerák Viktor Stromček písal s Marianom Kočnerom, súvisel s prečinom ublíženia na zdraví a výtržníctvom. Nadriadení zisťovali, ako postupoval prokurátor. Generálna prokurtúra preverila prípad, ktorý sa spomína v správach medzi Marianom Kočnerom a bývalým generálnym manažérom Smeru-SD Viktorom Stromčekom.

  Odmítne prezident Zeman demisi ministra Staňka?

  Premiér Andrej Babiš (ANO) předal v pondělí rezignaci ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) prezidentovi Miloši Zemanovi. V rámci pravidelné schůzky na zámku v Lánech Zeman opět odmítl říci, jak se k demisi postaví, dokud si se Staňkem i předsedou ČSSD Janem Hamáčkem nepromluví.

  JUDr. Z. Koudelka: Lež NSZ Pavla Zemana v České televizi

  Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman byl 16. 5. 2019 v pořadu Interview ČT 24. Moderátorka se ptala na manipulace v trestním řízení, kdy si vrchní státní zastupitelství protiústavně vybírala, který soud bude rozhodovat o vazbě, odposleších a domovních prohlídkách. Soud, o kterém předpokládala, že jim půjde na ruku. Tuto protiústavnost zakázal nález Ústavního soudu z 19. 4. 2016. Podalo-li státní zastupitelství návrh koncem týdne, řešil se o víkendu a mohlo si tak vybrat konkrétního, o víkendu sloužícího soudce.

  Žalobkyně Máchová kritizuje exministra Kalvodu

  Neříká pravdu, stěžuje si u advokátní komory státní zástupkyně Máchová na Kalvodu: Na výroky advokáta a exministra spravedlnosti Jana Kalvody si u České advokátní komory (ČAK) stěžuje státní zástupkyně Dagmar Máchová, toho času dočasně zproštěna funkce. Kalvoda v Českém rozhlase prohlásil, že Máchová bude obviněna. Podle státní zástupkyně tak porušil Etický kodex advokáta.

  Otevřeně mrazí ženská vajíčka – poprvé v ČR

  Vůbec poprvé v Česku mrazí česká reprodukční klinika ženská vajíčka přímým ponořením do tekutého dusíku. Tento způsob tzv. otevřeného mražení je spolehlivější a je při něm řádově nižší riziko, že při rozmražení „budoucí generace“ dojde k poškození. Všechny ostatní kliniky v Česku dosud používají „uzavřený systém mražení“, kde se vajíčka nedostávají do přímého kontaktu s tekutým dusíkem. Nabídku zamražení vajíček (oocytů) využívají v Česku například ženy, které čeká onkologická léčba, nebo ty, které odkládají těhotenství na později.

  Fico: Médiá a opozícia šíria v SR nenávisť...

  ... prináša to bezpečnostné riziká: Na Slovensku médiá a opozícia šíria obrovskú nenávisť, musí sa to preto niekde odzrkadliť. Prejavuje sa to v bezpečnostných rizikách, ktoré sa objavujú. V nedeľnej diskusnej relácii V politike na TA3 to vyhlásil poslanec Národnej rady SR a predseda koaličného Smeru-SD Robert Fico. Vysvetľoval tak dôvody, prečo aj po skončení vo funkcii premiéra využíva naďalej štátnu ochranku.

  Žiadne zisky a kopa dlhov. Blíži sa koniec kapitalizmu?

  Vo svete sa množia prípady firiem, ktoré netvoria zisky a len míňajú peniaze. Otázne zostáva, či je takýto vývoj udržateľný. Zisky, zárobky či slobodný trh. To je to, na čom stál a fungoval kapitalizmus vo vyspelých krajinách celé desaťročia. V posledných rokoch však prichádza k postupnému odkláňaniu od týchto základných princípov. Počet spoločností, ktoré netvoria zisk a zvyšujú svoje zadĺženie, neustále narastá. Takéto podniky dostali aj špeciálne pomenovanie – zombie firmy.

  Prezident Zeman nepřijme demisi ministra Staňka?

  Ministr kultury Antonín Staněk oznámil, že podá ke konci května demisi. Špičky sociální demokracie však mají důvod obávat se, že ji Zeman nepřijme, a Staňka ve funkci podrží. Došlo by tak k završení dohody, podle které měl Staněk odvolat ředitele Národní galerie Jiřího Fajta a Zeman mu měl na oplátku zajistit svoji politickou podporu. Staněk už svůj díl splnil. Teď je na tahu Zeman.

  MUDr. Rath stížnost k ES pro nečinnost ÚS v ČR

  Stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva kvůli nečinnosti českého Ústavního soudu (ÚS) podává exhejtman David Rath. Proti nečinnosti ÚS neexistuje žádný legální prostředek nápravy, uvádí ve stížnosti. Tím se podle něho český stát dopouští porušení práva na spravedlivý proces a účinné opravné prostředky ve spojení s porušením těch práv, na která si u Ústavního soudu dosud bez odezvy stěžuje. Svoji první stížnost u Ústavního soudu vzal po 37 měsících nečinnosti zpět.

  V SPP majú exekúciu, cyperská schránka chce 30 miliónov

  V SPP majú exekúciu, cyperská schránka chce 30 miliónov za Duckého zmenky: Slovenskému plynárenskému priemyslu (SPP) pre Duckého zmenky v stredu 15. mája zablokovali peniaze na účte a začali voči firme exekúciu. Podľa hovorcu spoločnosti Ondreja Šebestu ide o pokračovanie nezákonných pokusov cyperskej schránkovej spoločnosti Stroden Management Limited o získanie 30 mil. eur od SPP. Ako dodal Šebesta, začatie exekúcie a zablokovanie prostriedkov na bankovom účte je však podľa spoločnosti v „príkrom rozpore so zákonom“.

  Ministrem kultury znovu Jandák? Bakala píše soudcům ČR

  Proč by nemohl být ministrem kultury znovu Vítězslav Jandák, člen ČSSD? Ministerstvo a kulturu zná a nebojí se rázně jednat, což dnes kultura potřebuje. Premiér Andrej Babiš čeká na oficiální informaci od ČSSD, že chce vyměnit svého ministra kultury Antonína Staňka, aby mohl o chystané vládní změně informovat prezidenta Miloše Zemana. Neví, zda Zeman rezignaci přijme, o Staňkovi s ním předtím nemluvil. S prezidentem se sejde v pondělí. Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček na post několik kandidátů má.

  NSZ Zeman, VSZ Bradáčová a Ištván žalobci na věčnost?

  V TV Barrandov se ve čtvrtek v pořadu Týden s prezidentem hovořilo i o žalobcích, NSZ Pavlu Zemanovi a VSZ Bradáčové a Ištvánovi, protože už řadu let jsou na vedoucích místech, ale podle výsledků to není vidět. Např o Bakalovi a OKD, kde se jedná o 50 či více miliard, se hovoří už léta, avšak Bakala dodnes nestojí před soudem a ČR se směje ze Švýcarska nebo USA či jiné země, kde má i miliardy. Všichni žalobci patří do rezortu ministerstva spravedlnosti, takže všechny tři by mělo už konečně ministerstvo urychleně řešit. Třeba i Kolegium ministra a další orgány. Buď je přimět k obžalobě Bakaly, nebo je vyměnit za schopnější a odpovědnější právníky, kterých je v ČR nepochybně dost. Pochopitelně, že od skvělého koryta se nikomu nechce odejít.

  Vagovič: Fico má veľký strach. Z oligarchov a mafie

  Bývalý premiér má aj viac ako rok po odchode z funkcie štátnu ochranku. Vraj je terčom nenávisti, ktorú šíri opozícia. No v skutočnosti má zrejme strach z vlastných rozhodnutí a záväzkov. Ponechajme teraz bokom, že Robert Fico nemá opozícii čo vyčítať. Jeho verbálne útoky na jej lídrov už dávno prekročili pomyselnú hranicu.

  Ministr Staněk vyhodil za 1,2 milionu Fajta, teď odchází

  Ministr Staněk: Sociální demokraté, s kterými jsem se bavil, říkali, že jste si to měl lépe promyslet a počkat s tím, protože bylo jasné, že to způsobí velký poprask. Nevím, proč by mělo velký poprask způsobit odvolání ředitele, který si přisvojí 1,2 milionu korun, jako se to stalo s autorskou smlouvou pana Fajta.

  Předsudečná nenávist, nesprávné chování, dopustit každý

  Nemusí naplňovat skutkovou podstatu trestného činu, neusiluje o svržení režimu ani o totalitu, není extremista. Svým jednáním ovšem šíří strach, štěpí společnost a vyvolává antagonismy. Tak vnitro popsalo osobu projevující předsudečnou nenávist – jednání, jehož nový název schválila na konci dubna česká vláda. Ústavní soud však usnesením připomněl, že vyvolávání strachu a působení na pudy není zatím v ČR zákonem regulováno.

  Danko v rádiu:Trošku som omámený, zapíjal som smútok

  Danko v rádiu:Trošku som omámený, zapíjal som smútok po hokeji: Predseda NR SR a SNS Andrej Danko v relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo priznal, že je "omámený". Povedal to hneď na úvod relácie, keď sa ho moderátor pýtal na jeho poslednú cestu do Moskvy. "Trošku som omámený, lebo som zapíjal večer smútok po tom hokeji," povedal Danko. Neskôr v relácii po otázkach na Rusko zopakoval, že nevládze. "Pán redaktor, ťažko vládzem, fakt som dosť popil, prosím vás," povedal.

  Prezident Zeman v Maďarsku: Jsem lobbista podniků ČR

  Za lobbistu ve prospěch českých podniků se na setkání s českými a maďarskými podnikateli v Budapešti označil prezident Miloš Zeman, který zahájil třídenní návštěvu Maďarska. Hlava státu ocenila mimo jiné rostoucí objem obchodní výměny mezi oběma členskými zeměmi takzvané visegrádské čtyřky. Prezidenta do Maďarska doprovodily tři desítky zástupců českých firem.

  Miliardář Křetínský obhajoval Nagyovou, dal jí šperky

  Miliardář Daniel Křetínský v úterý u soudu připustil, že někdejší šéfku kabinetu premiéra Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) obdaroval drahými šperky. Uvedl však, že k příležitosti Vánoc a narozenin, protože měl s Nečasovou přátelský vztah. Žena čelí obžalobě z toho, že nezdanila luxusní dary od podnikatelů a lobbistů.

  Danko:Misia vojakov SR na Cypre má svoj význam

  Misia našich vojakov na Cypre má svoj význam. Uviedol to predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) v pondelok na vernisáži fotografickej výstavy s názvom Vďaka slovenským vojakom za ochranu mieru na Cypre. Tú otvoril vo foyer NR SR v Bratislave spolu s predsedom Parlamentu Cyperskej republiky Demetrisom Syllourisom.

  Budinský: Samozřejmě, v ČR lze objednat trestní stíhání

  Naprosto nechápu reakce řady novinářů, politiků, ale i odborníků v oblasti trestního práva na výrok Andreje Babiše, že u nás lze objednat trestní stíhání. Rozpoutala se nesmyslná hysterie, která se nyní, byť v mírnější podobě, vrací. Současná paní ministryně spravedlnosti totiž před časem vytvořila pro pana prezidenta Zemana studii, ve které dospěla ke stejnému závěru. Konstatovala, že u nás trestní stíhání objednat lze. Kuriózně a komicky ovšem působí, že se terčem útoků nestávají chyby a problémy justičního systému, ale lidé, kteří na ně upozorňují.

  Vnitro chce zrušit na 800 zákonů, zjednodušit právní řád

  Ministerstvo vnitra navrhuje zrušení více než 800 zákonů, nařízení a vyhlášek, které jsou sice formálně platné, ale už se nepoužívají. Od návrhu, který v pondělí ministr Jan Hamáček (ČSSD) poslal do připomínkového řízení, si resort slibuje zpřehlednění právního řádu. Vláda by ho měla projednat do července. Mezi předpisy, které ministerstvo navrhuje zrušit, jsou zákony i vyhlášky z období od první republiky do současnosti.

  Kalavská a Krajčí: Nemocnice SR by mali byť riadené inak

  Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru) a člen Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo Marek Krajčí (OĽaNO) sa zhodli na tom, že nemocnice by mali byť riadené inak. Zhodnotili to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O päť minút dvanásť. Problém nemocníc vidí opozičný poslanec v tom, koľko peňazí ide do slovenských nemocníc.

  Trump chce vyhrát volby, proto útočí na Čínu a Evropu

  Americký prezident Donald Trump varoval Čínu, aby neprotahovala jednání o obchodní dohodě v naději na vítězství demokratů v prezidentských volbách 2020. Trump si je totiž jistý svým dalším vítězstvím. Napsal to v sobotu na Twitteru.
  Trump rozehrál s Čínou vysokou hru o nové nastavení obchodních vztahů, jejíž zatím poslední etapou je pohrůžka uvalení cel na téměř veškerý dovoz z Číny.

  Syndikovat obsah

  Zaujalo vás:

  Chyby Čaputové Schwarzenberg, Žantovský, co dál?

  Budoucí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová hned na začátku své prezidentské kariéry udělala velkou chybu, která je neomluvitelná. Ale musí se nadále těchto chyb vyvarovat. Setkala se v Praze dnes už s bezvýznamnými politiky, jako jsou Schwarzenberg a Žantovský, kteří nemají žádnou cenu, protože...

 • Číst dál

 • Britský historik Ferguson, jako Klaus: Rozpad EU

  Znalec Rothschildů: EU rozpad, USA válka s Čínou: Brexit bude součástí širšího rozpadu Evropské unie a Spojené státy čeká nová studená válka, ale tentokrát ...

 • Číst dál
 • Zařídí Babiš vládního zmocněnce pro cestovní ruch ČR?

  Už řadu let se hovoří o tom, že by vláda ČR měla mít ministra pro cestovní ruch, jako byl dříve, protože z cestovního ruchu se dostávají v ČR do státního rozpočtu miliardy. Bohužel, za poslední léta se to nestalo.

 • Číst dál
 • Faltýnek z Prostějova, Okleštěk bez smlouvy 20 milionů

  Premiér Andrej Babiš vede znovu hnutí ANO. Neměl při volbě protikandidáta. Dostal 206 hlasů, 13 delegátů bylo proti, 19 se zdrželo hlasování......
  Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk (ANO) teď půjčil bez jakékoli smlouvy ......

 • Číst dál
 • 25 let nové ČR a SR, Klaus s Mečiarem o rozdělení ČSFR.
  Fotoreportáž iSpiglu
  Článek - číst dál...
  Prezidentské volby ve štábu Miloše Zemana v pražském Top hotelu

  Více: Fotogalerie-iSpigl.eu