iSPIGL

internetové noviny ispigl.eu


Prezident Miloš Zeman se ve středu 9.května zúčastnil oslav konce druhé světové války na ruském velvyslanectví. Jako již několikrát v minulosti přednesl na banketu projev v ruštině. Den vítězství si na ambasádě připomněli také další čeští politici včetně Zemanova předchůdce Václava Klause nebo expremiéra Petra Nečase.
Článek - "Oslava Zemana, Klause na ambasádě Ruska v Praze..." číst dál...
Fotoreportáž iSpiglu


"Politici G7 tlačili Donalda Trumpa do kouta ..."

Článek - "Trump stiahol podpis pod komuniké z G7......" číst dál...


Článek týdne:
Komunistovi Štěchovi tleskali za invazi vojsk, zajistí byty?

Reformní komunista Štěch, který obrátil kabát a je teď delší dobu šéfem Senátu, sklidil před rozhlasem v Praze při vzpomínkách na okupaci 1968 potlesk, i když sám vstup vojsk do ČR a SR schvaloval, řekl prezident Zeman a v neděli v TV Prima také premiér Babiš. Štěch je ale i hulvát.

 • Číst dál • Pravá Kuba. "Ostrov svobody" na vlastní oči. Více na: Fotoreportáž iSpiglu


  Kuba, Havana, Varadero, Tropicano, ráj turistů světa
  Ať si říkají mnozí lidé z některých zemí Evropy a světa co chtějí, Kuba však čím dále tím více přitahuje turisty
  z mnoha zemí. Je to ráj pro mnohé lidi, kteří touží
  po odpočinku, koupání, opalování a zábavě. ...

 • Číst dál
 • Turisté z EU si vybírají levnou dovolenou na Mallorce. Více na: Fotoreportáž iSpiglu


  Mallorca (katalánsky Mallorca [majorka]), ostrov náležící Španělsku.
  Přestože mají Francouzi moře a mnoho významných a lákavých rekreačních středisek na dovolenou, jako jsou Nice, Cannes, Monaco, Menton, St.Tropez a mnohé jiné, mnozí obyvatelé Francie raději volí dovolenou na Mallorce, kam se dostanou na letiště v Palmě za hodinu a nebo o něco více. Nejsou ovšem sami. ...

 • Číst dál • Odbory se s Vojtěchem nedohodly, požadují víc peněz

  „My s tím výsledkem samozřejmě nejsme spokojeni,“ řekla šéfka Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková. Jí vedený svaz je od poloviny srpna ve stávkové pohotovosti. Podporuje ji i Lékařský odborový klub. „Problém je daleko širší. Opakovaně jsme panu ministrovi sdělovali, že ve všech českých nemocnicích je porušovaný zákoník práce,“ řekla Žitníková. „Většina zaměstnanců v nemocnicích je extrémně přetěžovaná,“ prohlásila.

  Ficovi predĺžia ochranu, potvrdila to ministerka Saková

  Fico bude mať podľa Sakovej zatiaľ ochranku na neobmedzený čas. Žiadosť bývalého premiéra Roberta Fica (Smer-SD) o predĺženie ochrany ministerstvo vnútra schváli. Po stredajšom rokovaní vlády to povedala šéfka rezortu Denisa Saková (Smer-SD). „Máme závažné dôvody, ktoré nám poukazujú na to, že by mohlo dôjsť k ohrozeniu jeho zdravia a života,“ vyhlásila. Podľa jej slov ich nemôže bližšie špecifikovať, pretože podliehajú stupňu utajenia.

  Poche, Telička a spol. se v EU Orbána nezastali

  Český poslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) se nakonec rozhodl hlasovat proti, i když původně předpokládal, že se zdrží. Ale neprošel žádný z návrhů zmírňující zprávu o situaci v Maďarsku, která je podle Svobody ve skutečnosti méně černobílá - a proto by se nemělo sahat po „atomové bombě“, jakou by v EU představovalo spuštění procedury podle článku sedm lisabonské smlouvy.

  ČR jednat v Evropské radě o zrušení sankcí proti Rusku

  „V případě sankčního režimu Evropské unie vůči Ruské federaci ústavní činitelé konstatovali, že důvody, které k zavedení sankcí vedly, trvají, a vyzvali k naplnění Minských dohod všemi zúčastněnými stranami,“ uvedl v oficiálním prohlášení mluvčí Hradu Jiří Ovčáček po Zemanově schůzce s vládními špičkami a šéfem Sněmovny. Politici se podle prohlášení Hradu shodli „na užitečnosti komplexní a otevřené diskuse o tomto tématu na úrovni Evropské rady, včetně zhodnocení ekonomické i politické účinnosti sankcí v návaznosti na proceduru jejich prodlužování“.

  Ratifikace ČR Rady Evropy o korupci rozhodců a poradců

  Česká republika ratifikovala v úterý 11. září 2018 dodatek k trestněprávní úmluvě Rady Evropy o korupci rozhodců v arbitrážním řízení a porotců v řízení před soudem a o korupci úředních osob. Původní záměr pracovní skupiny států Rady Evropy z roku 2003 o trestání korupce mimo jiné při volbách, o korupci členů nevládních organizací nebo o vydírání veřejnými činiteli zůstal nenaplněn.

  Trestní oznámení na Prahu 1, byt za 17 milionů prodali za 7

  Piráti podali další trestní oznámení kvůli nehospodárnému prodeji bytů Prahou 1. Ač zastupitelstvo schválilo u jednoho konkrétního bytu cenu 19 milionů korun, úřad ho nakonec prodal za 7,1 milionů. Žádný znalecký posudek, zda jde o cenu obvyklou, vypracován nebyl. Výsledná cena tak byla 31 tisíc korun za metr čtvereční, což je o více než polovinu menší částka než tehdejší cena obvyklá, jak vyplývá z cenové mapy společnosti Ekospol. Praha 1 přišla o 9 milionů.

  Žitňanská v Štrasburgu presadila správu o začlenení...

  … dlhodobo chorých zamestnancov: Úspech na pôde Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu zaznamenala v utorok europoslankyňa Jana Žitňanská (NOVA), keď za jej správu o Opätovnom začlenení pracovníkov, ktorí sa zotavujú z úrazu a choroby hlasovalo 626 poslancov zo 683 prítomných. V stanovisku uviedla, že význam jej správy spočíva v tom, že vôbec prvýkrát sa EP zaoberal otázkou ako pomôcť ľuďom, ktorí sú dlhodobo vystavení pracovnej neschopnosti alebo zostali s pracovným postihnutím, ako im pomôcť vrátiť sa späť do práce.

  V Barceloně za nezávislost demonstrovalo milion lidí

  „Dožadujeme se našeho práva stát se národem, a to demokratickým a mírovým způsobem,“ řekl AFP jeden z demonstrantů. Hlavním smyslem manifestace je nicméně domoci se propuštění katalánských vůdců, kteří jsou kvůli své roli v loňském referendu a jednostranném vyhlášení nezávislosti vyspělého Katalánska, kde žije asi sedm a půl milionu lidí, ve vyšetřovací vazbě a čelí obvinění ze vzpoury.

  Na schůzku činitelů Hrad odmítl senátorku Horskou

  Koordinační schůzky svolává prezident Miloš Zeman. Jejich cílem je, aby si hlavní představitelé České republiky sladili své zahraniční postoje. V minulosti byly schůzky svolávány zhruba jednou za čtvrt roku. Poslední se konala loni v dubnu, podle Jindráka byla pauza způsobena například loňskými sněmovními volbami a následujícími letošními volbami prezidentskými. Před summitem NATO v červenci pak nedokázali představitelé státu nalézt společný termín.

  Kampaň prof. Gerlocha do Senátu, odlišit vlastenectví...

  Profesor Aleš Gerloch dnes při zahájení kontaktní fáze kampaně do Sanátu České justici řekl, že je je třeba od sebe odlišit vlastenectví a nacionalismus. Reagoval tak na kritiku některých odpůrců, že snahou o ústavní zakotvení českého národa příliš propaguje nacionalistické myšlenky. „Vlastenectví znamená, že mám rád svůj národ a uznávám ostatní národy. Nacionalismus znamená, že význam svého národa přeceňuji,“ uvedl ústavní odborník.Gerloch považuje za utopii kosmopolitní tezi, že úloha národů se vyčerpala. Jejich podceňování vede k extremismu a radikalismu, dodal.

  Piráti: Nespravedlivé rozdělování ploch na kampaň

  Městská firma nastavila taková pravidla pro přidělování reklamních ploch na sloupech veřejného osvětlení, že bohaté strany mohou zaplevelit celou Prahu a strany, které si požádaly o přiměřený počet reklamních ploch, jsou za to v podstatě trestány. Podle Pirátů jsou pravidla v rozporu s požadavkem na spravedlivé podmínky pro všechny. Piráti dlouhodobě prosazují pravidla pro spravedlivou politickou kampaň tak, aby hlavním faktorem pro volební úspěch nebyl objem vynaložených prostředků a vazby na reklamní agentury.

  SR nemieni nič platiť za podhodnocovanie tovaru z Číny

  Správu, že Slovensko musí zaplatiť 300 miliónov eur pokuty za podhodnocovanie tovaru z Ázie, označil šéf Finančnej správy František Imrecze za "absolútny nezmysel". Sumu 300 miliónov eur v prípade Slovenska uviedol Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) vo svojej správe o zisteniach z rokov 2013 až 2016, v ktorej hovorí o colných podvodoch pri dovoze textilu a obuvi z Číny v rôznych krajinách EÚ.

  Afghánec v Paříži zranil nožem sedm lidí, policie ho zatkla

  Agresor nejprve pobodal trojici mužů u kina MK2 na nábřeží Quai de la Loire. Posléze se jej pokusili zastavit hráči pétanque. Jeden z nich sice útočníka zasáhl koulí, ale nezastavil jej. Afghánec pak napadl dvojici britských turistů, z nichž jednoho vážně poranil v oblasti hrudníku. Dalšího člověka vážně zranil na hlavě. Celkem poranil sedm lidí; čtyři vážně ranění nejsou v ohrožení života. Sám útočník byl při činu zraněn a podle agentury AP jej policie zadržela již ve stavu bezvědomí. Následně jej převezla do nemocnice.

  JUDr. Z. Koudelka: Pokuty v Brně za odpor proti hnusu

  Radnice Brno-střed uložila pokuty aktivistům ze Slušných lidí, kteří vyjádřili vstupem na jeviště nesouhlas s divadelní hrou Vaše násilí a naše násilí uvedenou 26. 5. 2018 v Divadle Husa na provázku patřícímu městu Brnu. Ve hře si žena vytahuje státní vlajku z vaginy a je zde nábožensky urážlivá scéna, kdy Ježíš znásilňuje muslimku.

  Babiš: Neschopenka a pak proplácení prvních dnů nemoci

  „My jsme karenční záležitost s velkou nevolí přijali, ale byla to oběť naší koaliční vládě. A tam byla jasná dohoda, že od 1. ledna by měla začít fungovat první část e-neschopenky na základě registru ministerstva zdravotnictví. Musíme si na to sednout,“ řekl Babiš. „Chystáme se na separátní jednání s panem předsedou Hamáčkem,“ uvedl premiér. „Je sice pravda, že v programovém prohlášení to tak není explicitně napsáno, ale takové dohody byly.

  Soudci Kozákovi hrozí 5 let, vyslechnuto 5 svědků

  Městský soud v Brně se znovu zabýval případem soudce Krajského soudu v Brně Jana Kozáka. Podle obžaloby Kozák zneužil svoji pravomoc při přihlašování pohledávky do insolvenčního řízení, které nespadalo pod jeho působnost. V případě uznání viny mu hrozí až pětileté vězení. Soudce vinu popírá. Městský soud dnes vyslechl zhruba pětici svědků, hlavní líčení odročil na polovinu října.

  Ministr Toman v EU: Silný rozpočet, národní specifika

  Udržení plánovaného rozpočtu Společné zemědělské politiky (SZP) po roce 2020 na úrovni současného programového období, výrazné zjednodušení administrativy pro zemědělce a zohlednění odlišnosti jednotlivých členských států. To jsou témata, o kterých dnes ministr zemědělství Miroslav Toman v Bruselu diskutoval s komisařem pro zemědělství a rozvoj venkova Philem Hoganem.

  Čo je zadarmo, to treba zrušiť. SaS by škrtla vlaky aj obedy

  Rozdávať čokoľvek zadarmo je zlá cesta, zlý smer. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike to zdôraznil predseda opozičnej SaS Richard Sulík. "Dávať voličom niečo zadarmo, to je tá najprimitívnejšia forma kupovania si hlasov," uviedol Sulík. SaS je tak podľa neho za to, aby sa zrušili vlaky zadarmo a aj pripravované obedy zadarmo.

  Ve Švédsku posílí nacionalisté, kdo bude vítězem?

  Podle průzkumu veřejného mínění institutu Ipsos dělá Švédům před volbami největší starosti oblast zdravotní péče (44 procent), imigrace je na třetím místě (25 procent), jen těsně před ochranou životního prostředí (23 procent). Ekologické téma oživily především rozsáhlé lesní požáry, které v letošním horkém létě zemi postihly. V souvislosti s tím vzrostla podpora strany Zelených, kteří by podle průzkumů veřejného mínění mohli získat kolem 5,6 procenta hlasů. Do parlamentu by se měla dostat ještě Levicová strana, Strana středu, Liberálové a Křesťanskodemokratická strana.

  V tajné službě zmizely stovky mil.? Hamáček i Babiš mlčí

  Vyšetřování se týká především investic rozvědky. Ta vynaložila stovky milionů korun, aniž by existoval doklad o tom, kam přesně peníze plynuly. Mimo jiné jde o investici do společnosti, která se zabývá kyberbezpečností, nebo o nákup zařízení na odposlech (takzvané Agáty). Několik kusů rozvědka darovala své partnerské službě v Egyptě výměnou za pomoc při osvobození českého misionáře Petra Jaška, který byl vězněn v Súdánu.

  V ČR notáři ze všech zemí EU? Zmizí české občanství?

  Notáři, kteří budou vykonávat svoji profesi v tuzemsku, už zřejmě nebudou muset mít české občanství. Nově jim má stačit jen občanství některého ze států EU nebo Evropského hospodářského prostoru (EHP). Počítá s tím novela notářského řádu, kterou se má na své schůzi od příštího týdne zabývat Sněmovna. Novela je součástí rozsáhlé novelizace zákona o obchodních korporacích. Změnu podmínek ohledně občanství je nutné zavést kvůli rozsudku Soudního dvora EU z letošního března.

  Megapodvody s čínskym tovarom za Ficovej vlády

  SR musí EÚ zaplatiť milióny: Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) pri svojom vyšetrovaní dovozu textilu a obuvi z Číny do EÚ odhalil colné podvody v celkovej hodnote 2,2 miliardy eur. Z toho približne 300 miliónov eur sa týka tovaru vstupujúceho do EÚ cez Slovensko. Slovensko sa podľa zistení úradu v rokoch 2013 a 2014 stalo rajom colných podvodov s textilom a obuvou z Číny.

  Putin: Asad má právo dostat Sýrii pod kontrolu

  Ke klidu zbraní v Idlibu vyzval Recep Tayyip Erdogan. „Pokud bychom tu dospěli k vydání prohlášení o příměří, byl by to jeden z nejvýznamnějších výsledků tohoto summitu a znamenalo by to velkou úlevu pro civilní obyvatelstvo,“ prohlásil turecký prezident. Syrská vláda má právo znovu získat kontrolu nad celým územím Sýrie. Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin v Teheránu během třístranné schůzky se svými protějšky z Turecka a Íránu. Společnou řeč ohledně klidu zbraní v severozápadní syrské provincii Idlib, kterou ovládají odpůrci syrské vlády, nenašli.

  Babiš: Miliardy dotací na výstavbu sociálních bytů

  Stát podpoří v následujících letech výstavbu sociálních bytů v obcích miliardami korun. „Když se obec rozhodne postavit padesát bytů, stát na dvacet procent z nich, které budou sociálními byty, poskytne nevratnou dotaci ve výši sto procent,“ řekl premiér v pátek na sněmu Svazu měst a obcí. Na dotaz, kolik takový projekt bude stát, Babiš na tiskové konferenci odvětil: „78 miliard v řádu dvaceti, třiceti let.“ Přesná částka bude záviset podle premiéra na poptávce starostů.

  Šámal: Na NS přijdou soudci z jiných právnických profesí

  Nejvyššímu soudu (NS) za uplynulé čtvrtstoletí, co působí v Brně, výrazně přibylo soudců, ale hlavně práce. Loni i předloni počet nově podaných dovolání a dalších podnětů přesáhl 9000. Díky loňské novele mírně omezující okruh rozhodnutí, proti kterým je možno dovolání podat, se nárůst zastavil. Pololetní čísla naznačují, že letos snad podnětů ubude. Přesto NS plánuje zvýšení počtu soudců z nynějších 67 na 72, řekl předseda soudu Pavel Šámal. Nejméně dva soudci přijdou z jiných právních profesí.

  Syndikovat obsah

  Zaujalo vás:


  Trestní oznámení Ing. Šolty na neposkytnutí pomoci v TOP hotelu

  Nedoceněný expert na agenty Kmenta, šance v EU a NATO

  JUDr. Zdeněk Koudelka: Členem vlády může být obviněný

  ...

  Babiš musí hlídat i Faltýnka, prosazuje syna a JUDr. Hlínu
  Antonín Koláček: Do vězení nastoupím, ale podám stížnost do Štrasburku: Manažer a podnikatel pravomocně odsouzený švýcarským soudem za podvod, praní špinavých peněz a porušování povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné společnosti Antonín Koláček se chystá nastoupit k výkonu trestu.

  JUDr. Zdeněk Koudelka: Zneužívání trestního řízení
  V lednu 2018 předseda vlády Andrej Babiš pronesl slova o možnosti manipulace trestního řízení u nás, když si lze objednat trestní stíhání a dostat někoho do vězení.

  Švýcarsko zneužilo právo a moc ve svůj prospěch, byznys
  Antonín Koláček: Do vězení nastoupím, ale podám stížnost do Štrasburku: Manažer a podnikatel pravomocně odsouzený švýcarským soudem za podvod, praní špinavých peněz a porušování povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné společnosti Antonín Koláček se chystá nastoupit k výkonu trestu.

  Ondráček: Žalobci brzdili vyšetřování Opencard, Mostecké
  KSČM by neměla uhnout před Andrejem Babišem a měla by trvat na nominaci bývalého policisty a nynějšího právníka a komunistického poslance Zdeňka Ondráčka na funkci předsedy Komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

  25 let nové ČR a SR, Klaus s Mečiarem o rozdělení ČSFR. Fotoreportáž iSpiglu
  Článek - číst dál...


  Prezidentské volby ve štábu Miloše Zemana v pražském Top hotelu
  Více: Fotogalerie-iSpigl.eu