iSPIGL

internetové noviny ispigl.eu


Prezident Miloš Zeman se ve středu 9.května zúčastnil oslav konce druhé světové války na ruském velvyslanectví. Jako již několikrát v minulosti přednesl na banketu projev v ruštině. Den vítězství si na ambasádě připomněli také další čeští politici včetně Zemanova předchůdce Václava Klause nebo expremiéra Petra Nečase.
Článek - "Oslava Zemana, Klause na ambasádě Ruska v Praze..." číst dál...
Fotoreportáž iSpiglu


"Politici G7 tlačili Donalda Trumpa do kouta ..."

Článek - "Trump stiahol podpis pod komuniké z G7......" číst dál...


Článek týdne:
Komunistovi Štěchovi tleskali za invazi vojsk, zajistí byty?

Reformní komunista Štěch, který obrátil kabát a je teď delší dobu šéfem Senátu, sklidil před rozhlasem v Praze při vzpomínkách na okupaci 1968 potlesk, i když sám vstup vojsk do ČR a SR schvaloval, řekl prezident Zeman a v neděli v TV Prima také premiér Babiš. Štěch je ale i hulvát.

 • Číst dál • Pravá Kuba. "Ostrov svobody" na vlastní oči. Více na: Fotoreportáž iSpiglu


  Kuba, Havana, Varadero, Tropicano, ráj turistů světa
  Ať si říkají mnozí lidé z některých zemí Evropy a světa co chtějí, Kuba však čím dále tím více přitahuje turisty
  z mnoha zemí. Je to ráj pro mnohé lidi, kteří touží
  po odpočinku, koupání, opalování a zábavě. ...

 • Číst dál
 • Turisté z EU si vybírají levnou dovolenou na Mallorce. Více na: Fotoreportáž iSpiglu


  Mallorca (katalánsky Mallorca [majorka]), ostrov náležící Španělsku.
  Přestože mají Francouzi moře a mnoho významných a lákavých rekreačních středisek na dovolenou, jako jsou Nice, Cannes, Monaco, Menton, St.Tropez a mnohé jiné, mnozí obyvatelé Francie raději volí dovolenou na Mallorce, kam se dostanou na letiště v Palmě za hodinu a nebo o něco více. Nejsou ovšem sami. ...

 • Číst dál • Muž z policajného identikitu v SR spáchal samovraždu

  Ronald R. bol jedným z ôsmich zadržaných počas mimoriadneho zásahu elitných policajtov na podozrivých z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Koncom septembra Národná kriminálna jednotka (NAKA) zadržala osem podozrivých počas mimoriadneho zásahu v Kolárove. Piatich z nich na druhý deň prepustila. Medzi nimi aj 24-ročného Ronalda R., ktorý bol podľa denníka Nový Čas osobou zo známeho policajného identikitu.

  Mocenský súboj v Smere v SR? Saková hádže na Kaliňáka

  Mocenský súboj v Smere? Saková hádže kauzu uneseného Vietnamca na Kaliňáka: Hoci ako štátna tajomníčka bola Denisa Saková považovaná za pravú ruku Roberta Kaliňáka v čase, keď viedol ministerstvo vnútra, teraz sa od neho dištancuje čoraz viac. V parlamentných kuloároch sa čoraz viac hovorí o straníckom pnutí v Smere-SD. Dôvodom je aj stúpajúca popularita predsedu vlády Petra Pellegriniho na úkor lídra sociálnych demokratov Roberta Fica.

  Syřan útočil v Kolíně, registrace v ČR, Němci ho nevrátili

  Pachatel pondělního útoku na nádraží v německém Kolíně nad Rýnem nejspíše přicestoval na začátku roku 2015 do České republiky. Muhammad A. R. původem ze Sýrie u nás požádal o azyl, již na začátku března údajně však odcestoval do Německa a zde získal status uprchlíka. Německé úřady následně promeškaly lhůtu, ve které mohly Syřana na základě unijních pravidel vrátit Česku. S odkazem na své zdroje z vyšetřování o tom informoval místní list Kölner Stadt-Anzeiger (KSA).

  V Afghánistánu opět zraněn náš voják, převezen do ČR

  Zdravotní stav raněného vojáka odpovídá stavu jako po těžké dopravní nehodě, upřesnil Opata. Voják má potíže se slezinou a s obratlem, kvůli kterému nemůže dočasně hýbat končetinami. Až to jeho zdravotní stav dovolí, bude převezen do Česka. Zástupce ředitele Společného operačního centra Štefan Muránský později České televizi řekl, že by se tak mohlo stát příští týden. Dodal, že zraněnému vojákovi hrozí částečná nehybnost tří končetin.

  JUDr. Králová zprostila obžaloby policistu, zraněná dívka

  Obvodní soud pro Prahu 1 zprostil obžaloby policistu, který loni na konci října srazil ženu před pražským Masarykovým nádražím. Skutek podle zatím nepravomocného rozsudku nebyl trestným činem. Státní zástupce se proti verdiktu na místě odvolal. Za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí policistovi až čtyři roky vězení nebo zákaz činnosti.

  Na Pardubicku havárie autobusu, 60 lidí, zranění

  U Časů na Pardubicku odpoledne havaroval linkový autobus a převrátil se na bok do pole. Podle záchranné služby v něm cestovalo šedesát lidí, jeden z nich je těžce raněný, devět má středně těžké, devatenáct lehké zranění. Příčinou nehody mohla být prasklá pneumatika. Celkem 29 lidí se zranilo při havárii linkového autobusu dnes odpoledne na silnici mezi Holicemi a Sezemicemi. Autobusu zřejmě praskla přední pneumatika, řidič nad ním ztratil kontrolu, vůz sjel ze silnice a převrátil se.

  Kočnera obvinili v SR v kauze Five Star Residence

  Kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera a pravdepodobne aj ďalšiu osobu obvinili v kauze Five Star Residence. Polícia ešte v apríli začala trestné stíhanie vo veci prevodov bytov v dome Five Star Residence, kde vtedy trestné oznámenie podal poslanec Národnej rady (NR) SR Jozef Rajtár (SaS). Polícia viedla trestné stíhanie pre trestný čin skrátenia dane a poistného a stíhanie začala na základe dvoch oznámení z decembra minulého roka.

  Babiš se sejde v Bruselu s Gatesem, podpora vědy

  „Já se na to setkání těším, protože se ho samozřejmě zeptám, jestli by s námi například nechtěl participovat na nějakých projektech v Sýrii,“ řekl ve středu novinářům v Bruselu Babiš. Český premiér před několika dny hovořil o tom, že Praha hodlá pomáhat lidem zasaženým syrskou válkou přímo v jejich zemi, například stavbou bytů či škol. Podle Babiše schůzku navrhl americký miliardář a s každým ze skupiny oslovených evropských lídrů se hodlá sejít na půl hodiny.

  Babiš do důchodu? Politika mu nic dobrého nepřinesla

  Mělo to být takové příjemné odpočinkové odpoledne s panoramatem alpských štítů, které obklopují rakouský Innsbruck ze všech stran. Premiér tam vystoupil na konferenci, jejím řečníkem byl například i bývalý jihoafrický prezident a nositel Nobelovy ceny míru Frederik de Klerk. Ve své přednášce ocenil zásadní roli Evropské unie, označil ji za světově unikátní projekt a „naši rodinu“. Babiš se také nepřímo vymezil vůči Polsku a Maďarsku, když zdůraznil, že v „Česku máme funkční právní stát, nezávislou policii, vážený Ústavní soud i svobodná média“. A nezapomněl se pochlubit nejnižší nezaměstnaností v Evropě.

  Senátor Valenta usiluje o korunovační klenoty z Rakouska

  Do čela iniciativy za návrat části českých korunovačních klenotů z Rakouska se postavil moravský senátor Ivo Valenta, který dopisem 15. října 2018 vyzval prezidenta republiky, aby v dané věci zahájil s Rakouskem rozhovory. Mírová smlouva ze Saint – Germain pro vydání majetku zemí, které přestaly být součástí habsburské říše, stále platí a nestanovuje žádnou prekluzivní lhůtu. Podle právníka Zdeňka Koudelky se státy v mezinárodním právu domáhají vrácení významných kulturních předmětů na místa původu často úspěšně, jde o trend.

  Ministerstvo zemědělství na protipovodně 4,6 miliardy

  Ministr zemědělství Miroslav Toman podepsal pravidla programu Podpora prevence před povodněmi IV. Do roku 2024 tak vzniknou protipovodňová opatření, zejména v oblastech s významným povodňovým rizikem, s celkovým příspěvkem ze státního rozpočtu ve výši 4,6 miliardy korun. Program navazuje na třetí etapu prevence před povodněmi z let 2014-2019.

  Kukláči robia domové prehliadky u Mariana Kočnera v SR

  Policajní kukláči robia od rána domové prehliadky v nehnuteľnostiach väzobne stíhaného podnikateľa Mariana Kočnera. Prehliadky by mali vykonávať celý deň. Polícia ráno zverejnila mimoriadnu správu o domových prehliadkach, ktoré súvisia s násilnou trestnou činnosťou: „Dnes prebiehajú domové prehliadky viacerých priestorov u konkrétnej osoby v súvislosti s násilnou trestnou činnosťou. Viac informácií nie je možné poskytnúť.“

  Tchyně Trumpa Zelníčková ze Zlína u prezidenta USA

  Americký prezident se v Oválné pracovně Bílého domu setkal s historicky osmým Čechem, respektive Češkou. Pozvání Donalda Trumpa přijala bývalá tchyně Marie Zelníčková. V minulosti se do pracovny podíval prezident Václav Havel, za vlády George W. Bushe ji jako premiér navštívil také současný prezident Miloš Zeman. O návštěvě Marie Zelníčkové v úterý informoval deník Blesk. „Může za to moje vnučka Ivanka. Bydlela jsem u ní ve Washingtonu.

  Prezident Zeman: Petříček novým ministrem zahraničí

  „Česká zahraniční politika musí být jednotná, má-li mít smysl, protože mluvíme-li různými hlasy, nikdo nás nebude brát vážně. Vítám proto, že se v minulosti podařilo na poradě nejvyšších ústavních činitelů dosáhnout sjednoceného stanoviska ke všem důležitým zahraničně politickým otázkám,“ dodal Zeman. Prezident Miloš Zeman jmenoval Tomáše Petříčka z ČSSD novým ministrem zahraničí. Petříček tam dosud působil jako politický náměstek. Stalo se tak po několika měsících sporu o tom, kdo ministerstvo povede. Dosud byl kvůli tomu v čele resortu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

  JUDr. Samková: ČAK zamrzla v dobách první republiky

  Česká advokátní komora zamrzla s výkonem advokacie v dobách první republiky: Dne 10.10. 2018 vynesl Městský soud v Praze rozhodnutí ve věci správní žaloby Kláry Samkové, advokátky, proti České advokátní komoře. Žalobkyně byla kárně potrestána za tři skutky. Senát Městského soudu rozhodnutí odvolacího kárného senátu České advokátní komory zrušil a vrátil zpět k novému projednání.

  Zeman: Od nových soudců očekávám zrychlení řízení

  Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval 41 nových soudců. Očekává od nich, že svým razantním vstupem do systému zrychlí soudní řízení, řekl v projevu. Mezi novými soudci je i dosavadní generální sekretář Ústavního soudu Ivo Pospíšil, který zamíří k Nejvyššímu správnímu soudu. Mezi nováčky tentokrát mírně převažují muži a také kandidáti z tzv. jiné právní praxe, tedy ti, kteří neabsolvovali dráhu justičního čekatele. Jmenování soudců na návrh ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO) před časem odsouhlasila vláda.

  Ve výzkumu 1. LF UK strategický náskok před světem

  Americký lékový ústav (Food and Drug Administration, FDA) vydal letos prohlášení, ve kterém vyzývá k výzkumu migrace nádorových buněk a mikroprostředí tumoru. Tímto velmi složitým buněčným ekosystémem se na 1. LF UK již delší dobu zabývá několik vědeckých skupin. Jejich činnost nyní vyústila ve vznik unikátního Centra nádorové ekologie 1. LF UK, které zahájilo svou činnost 1. září 2018.

  Lučanský stiahol v SR šéfa NAKA z vraždy Kuciaka

  Lučanský: Šéfa elitnej jednotky NAKA som stiahol z prípadu vraždy Kuciaka: Policajný prezident odstavil šéfa Národnej kriminálnej agentúry Petra Hraška z kontrolnej skupiny vyšetrovacieho tímu Kuciakovej vraždy. Dôvodom bolo zamedziť prípadným podozreniam o zasahovaní do prípadu. Prezident policajného zboru Milan Lučanský po vstupe do svojej funkcie zasiahol do tímu, ktorý vyšetruje vraždu Kuciaka. „Keď som nastúpil do funkcie, pán Hraško bol členom kontrolnej skupiny vo vyšetrovacom tíme. Bolo to moje rozhodnutie, že dnes už tam nie je, aby nevznikali podozrenia,“ priznal policajný prezident v diskusii Denníka N, kde diskutoval aj so šéfredaktorom Aktualít Petrom Bárdym.

  Babiš se ve Varšavě shodl s premiérem Polska na migraci

  „Pomůžeme dětem tam, kde se narodily a žily, tedy v Sýrii. Mám projekt. Momentálně tam hledáme pozemek, že bychom tam pro ty děti postavili byty, školu, školku, jídelnu,“ dodal. Sýrie podle něj potřebuje mír i Marshallův plán obnovy, čemu Česko hodlá napomáhat. A Junckerovi vzkázal, že „je zbytečné, aby se míchal do politiky, protože to není jeho role“.

  Zeman: Varuji ČSSD před rozštěpením, zrada Chovance

  Prezident Miloš Zeman poslal silný vzkaz sociální demokracii, kterou dříve vedl. „Varuji ČSSD před tím, aby se rozštěpila,“ řekl Zeman v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál. Naopak vybídl sociální demokraty, aby udrželi tandem předsedy Jana Hamáčka a prvního místopředsedy Jiřího Zimoly. Odsoudil iniciativu exministra vnitra Milana Chovance, který vybídl ČSSD, aby odešla z menšinové koaliční vlády Andreje Babiše.

  V Praze koalice bez problémů, napraví chyby Krnáčové?

  Vyjednavači o nové koalici na pražském magistrátu mezi Piráty, PRAHA SOBĚ a Spojenými silami pro Prahu (TOP 09 + STAN) ukončili první kolo jednání o programu. Postupně se sešly expertní týmy nad jednotlivými tematickými okruhy, jako je například doprava, transparentní fungování úřadu, životní prostředí nebo nakládání s majetkem města. Mezi jednotlivými stranami panuje široká programová shoda.

  Babiš v senáte pohorel, ale ešte to nie je začiatok konca

  Komentár Ľubomíra Jaška: Babiš v senáte pohorel, ale ešte to nie je začiatok konca: V českom Senáte bude len jeden senátor hovoriť ANO, všetci ďalší nie. Očakávať, že Babišova víťazná vlna je už unavená, je predčasné. V senátnych voľbách u susedov sú jasní iba porazení. Babišovo hnutie pošle do Senátu jediného poslanca, s podobným „úspechom“ skončili aj socialisti. Skoro by sa zdalo, že českí voliči prehodnotili svoje staré omyly a začala čas zúčtovania. Také jednoduché to nebude.

  Bavorské volby, mizerně vyhrála CSU, uspěli Zelení a AfD

  Právě Zelení a AfD patří k hlavním vítězům voleb. Zelení slaví s 18,5 procenta svůj nejlepší výsledek v Bavorsku, kde dosud nikdy nepřekonali ani hranici deseti procent. „Výsledek zemských voleb už teď Bavorsko změnil,“ je přesvědčena volební lídryně strany Katharina Schulzeová. Absolutní většina křesel pro CSU je podle ní ode dneška minulostí.

  Notáři slaví 25 let výkonu profese, ocenění notářů

  Čtvrtstoletí obnovy notářství jako svobodného stavu si připomněli notáři z celé České republiky. Konferenci zahájili v Národním domě na Vinohradech celodenním oficiálním programem, který vyvrcholil večer předáním pamětních medailí mistra Jindřicha z Isernie, protonotáře krále Přemysla Otakara II. a prvního veřejného notáře v Praze. Za zásluhy o české notářství bylo v Rudolfinu oceněno několik osobností z tuzemska i ze zahraničí.

  Vítězem Velké pardubické Tzigane du Berlais Charváta

  Žokej Faltejsek navázal na své tři vítězství s klisnou Oprhee des Blisne a jeden s valachem Charme Lookem. „Já jsem Tziganovi věřil. A víra hory přenáší,“ jásal krátce po projetí cílem Velké pardubické. Pochvaloval si, jak ho kůň ze stáje Jiřího Charváta poslouchal. Ocenil, že si výborně poradil s obávaným Taxisem i tvrdší půdou. Nebyl největším favoritem, neměla mu sedět tvrdší půda. Přesto to byl právě sedmiletý hnědák Tzigane du Berlais, kdo proběhl cílem 128. Velké pardubické jako první.

  Syndikovat obsah

  Zaujalo vás:


  Trestní oznámení Ing. Šolty na neposkytnutí pomoci v TOP hotelu

  Nedoceněný expert na agenty Kmenta, šance v EU a NATO

  JUDr. Zdeněk Koudelka: Členem vlády může být obviněný

  ...

  Babiš musí hlídat i Faltýnka, prosazuje syna a JUDr. Hlínu
  Antonín Koláček: Do vězení nastoupím, ale podám stížnost do Štrasburku: Manažer a podnikatel pravomocně odsouzený švýcarským soudem za podvod, praní špinavých peněz a porušování povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné společnosti Antonín Koláček se chystá nastoupit k výkonu trestu.

  JUDr. Zdeněk Koudelka: Zneužívání trestního řízení
  V lednu 2018 předseda vlády Andrej Babiš pronesl slova o možnosti manipulace trestního řízení u nás, když si lze objednat trestní stíhání a dostat někoho do vězení.

  Švýcarsko zneužilo právo a moc ve svůj prospěch, byznys
  Antonín Koláček: Do vězení nastoupím, ale podám stížnost do Štrasburku: Manažer a podnikatel pravomocně odsouzený švýcarským soudem za podvod, praní špinavých peněz a porušování povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné společnosti Antonín Koláček se chystá nastoupit k výkonu trestu.

  Ondráček: Žalobci brzdili vyšetřování Opencard, Mostecké
  KSČM by neměla uhnout před Andrejem Babišem a měla by trvat na nominaci bývalého policisty a nynějšího právníka a komunistického poslance Zdeňka Ondráčka na funkci předsedy Komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

  25 let nové ČR a SR, Klaus s Mečiarem o rozdělení ČSFR. Fotoreportáž iSpiglu
  Článek - číst dál...


  Prezidentské volby ve štábu Miloše Zemana v pražském Top hotelu
  Více: Fotogalerie-iSpigl.eu