iSPIGL

internetové noviny ispigl.eu

Prezidentské volby ve štábu Miloše Zemana v pražském Top hotelu
Více: Fotogalerie-iSpigl.eu

Článek týdne:
Kauzy dr. Soukupa příkladem pro politiky
a majitele médií

Majitel TV Barrandov a dalších médií JUDr. Jaromír Soukup je dnes příkladem toho, jak by se měla v ČR, ale i ve světě dělat otevřená a nebojácná publicistika a politika lidí, kteří se dostali do politiky z ulice měst a obcí. Když někdo získal mandát poslance, europoslance nebo senátora...

 • Číst dál

 • JUDr. Zdeněk Koudelka:
  Členem vlády může být obviněný

  Rozhořela se debata, zda může být obviněný ve vládě. Odpověď je ano. Právní řád nestanoví, že obviněný člověk nesmí vykonávat ústavní funkci. I politický přístup z jiných důvodů dochází ke stejné odpovědi. Vláda je tvořena na základě voleb do Poslanecké sněmovny ...

 • Číst dál


 • Pravá Kuba. "Ostrov svobody" na vlastní oči. Více na: Fotoreportáž iSpiglu

  Kuba, Havana, Varadero, Tropicano, ráj turistů světa
  Ať si říkají mnozí lidé z některých zemí Evropy a světa co chtějí, Kuba však čím dále tím více přitahuje turisty z mnoha zemí. Je to ráj pro mnohé lidi, kteří touží po odpočinku, koupání, opalování a zábavě. ...

 • Číst dál • 25 let nové ČR a SR, Klaus s Mečiarem o rozdělení ČSFR. Fotoreportáž iSpiglu
  Článek - číst dál...


  Babiš musí hlídat i Faltýnka, prosazuje syna a JUDr. Hlínu
  Rozhovor  Jansta o policii, financích na sport, stíhána i Valachová?

  Aféra s financemi na sport není dosud uzavřena. Mnozí odborníci se podivují tomu, že mezi stíhanými není ani ministryně školství Valachová, protože stíhaná je i její podřízená Simona Kratochvílová, která je rovněž z Brna, jako Valachová. O dotacích na sport, jako ministryně, musela vědět, tvrdí odborníci.

 • Číst dál
 • Rozloučení s novinářem ing. Slezákem, Až mě andělé...

  V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladně se uskutečnilo poslední rozloučení s populárním novinářem, ekonomem, boxerem, politikem a bývalým poradcem několika ministrů financí ing. Karlem Slezákem, který předčasně zemřel neopatrností lékařů nemocnice v Praze, kam osobně přijel na ošetření. Dlouho však čekal na ošetření, a když konečně přišel na řadu k lékaři, dostalo se mu odpovědi, že je vše v pořádku. Pak zase sám odjel domů. Brzy poté se zdravotní potíže znovu dostavily. Lékaři přivolané záchranky se mu snažili pomoci, ale přes veškerou snahu se jim to nepodařilo.

 • Číst dál
 • GALERIE:Rozloučení s ing. Karlem Slezákem (†73)
 • Nedoceněný expert na agenty Kmenta, šance v EU a NATO

  ČR, SR, EU a NATO, USA a určitě i další země světa ani netuší, jaký expert na agenty se pohybuje v ČR. A přitom tolik agentů se hrne, nebo už tady jsou, do EU a celé Evropy i světa. Onen expert na agenty je Jaroslav Kmenta, který se zatím ale hrabe v zaprášených archívech bývalé tajné služby ČSFR...

 • Číst dál
 • Trestní oznámení Ing. Šolty na neposkytnutí pomoci v TOP hotelu

  Podávám trestní oznámení na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4 pro důvodné podezření ze spáchání trestních činů neposkytnutí první pomoci; neoprávněného zásahu do užívání bytu, domu a nebytového prostoru a výtržnictví na neznámého pachatele, skupinu pachatelů.

  Odůvodnění: Dne 27.1. 2018 se v TOP hotelu v Praze 4 konaly 3 akce: a) ve žlutém sále Tisková konference k vyhlášení vítěze 2. kola prezidentských voleb; b) v modrém sále uzavřené Setkání příznivců znovuzvoleného prezidenta M. Zemana; c) voleb. štáb prezidenta ve 4. patře.

 • Číst dál
 • Skupina cudzincov zbila čašníka v Prahe, polícia video

  Zranený čašník skončil vo veľmi vážnom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti. Musel podstúpiť operáciu hlavy. Česká polícia dnes zverejnila informáciu o tom, že pražskí kriminalisti vyšetrujú prípad bezdôvodného útoku na čašníka v centre Prahy. „V sobotu po 19-stej hodine skupina cudzincov zaútočila na záhradke reštaurácie vo Vladislavovej ulici v Prahe 1 na čašníka, ktorý ich upozornil, že tam nemôžu konzumovať vlastný donesený nápoj,“ uviedol policajný hovorca Jan Daněk.

  Německo buduje moderní armádu za miliardy eur

  Německo po skončení studené války prudce snížilo vojenské výdaje, ale opět je začalo zvyšovat po ruské anexi ukrajinského Krymského poloostrova v roce 2014. Podle expertní zprávy kvůli chybějícím náhradním dílům a defektům je použitelná méně než polovina německých ponorek, letadel a některých dalších důležitých zbraní.

  Gašpar: Róbert Krajmer už nie je vo svojej funkcii v SR

  Zároveň odmietol interpretáciu, že by Krajmer na mieste vraždy niečo maril. Bývalý riaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Róbert Krajmer už nie je vo svojej funkcii. V relácii televízie TA3 V politike to uviedol policajný prezident Tibor Gašpar.

  Faltýnek organizuje novou Babišovu vládu, uspěje?

  „Počkáme na jednání dalších orgánů ČSSD. Důležité je, že se kolegové rozhodli, že chtějí pokračovat, na tahu jsou oni. My chceme během čtrnácti dnů dát dohromady konkrétní návrh koaliční smlouvy. Všechny spory jsme odstranili, na programových věcech už jsme se dohodli,“ uvedl v ČT i místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Vyjednávání o vládě možná spějí ke konci.

  V čele SPD Německa Nahlesová, chce obnovit stranu

  O vítězství sedmačtyřicetileté političky prakticky nikdo nepochyboval, sledovalo se tak spíše, kolik procent hlasů Nahlesová dostane. Jako o dobrém výsledku straníci hovořili o překonání hranice 75 procent, což se ale Nahlesové nepodařilo, a nemá tak podle pozorovatelů úplně nejsilnější mandát. Někdejší ministryně práce a sociálních věcí bude mít za úkol v příštích dvou letech stranu programově i personálně obnovit.

  Úspěšný veletrh cestování Travelfest na jihu Čech

  Slova chvály a uznání z řad široké laické i odborné veřejnosti udělala symbolickou tečku za letošním druhým ročníkem nejvýznamnějšího jihočeského veletrhu cestovního ruchu Travelfest 2018. Ten spolu s konferencí Travelcon 2018 pořádala od čtvrtka 12. do soboty 14. dubna v pavilonech Z a T2 na českobudějovickém výstavišti Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).

  Premiér SR Pellegrini dával sľuby, kritizoval trh...

  Nový premiér Peter Pellegrini dnes prisľúbil obyvateľom „moderný a priateľský štát“. Avizoval tiež sociálny balíček, ktorý by podľa jeho slov nemal ohroziť ambíciu mať vyrovnaný rozpočet v budúcnosti.

  Babiš zřejmě už nezajistí zdanění církevních restitucí

  Kdyby Andrej Babiš vytvořil vládu s Okamurou a KSČM, kterou už dávno bez problémů mohl mít, určitě by došlo i na zdanění církevních restitucí, kde se jedná o pěkných pár milionů. ČSSD v čele se Sobotkou to slibovala, ale lidovci to odmítli. A tak Sobotka ustoupil i od zdanění restitucí, aby se stal premiérem. Sobotka je už odstraněn, ale pořád má mezi poslanci hodně příznivců, kteří budou nadále dělat Babišovi potíže. Neodhlasují mu to, co bude požadovat. Takže Babiš musí teď znovu počítat hlavně s poslanci SPD a KSČM.

  Lavrov: Trump několikrát zval Putina, velmi stojí o setkáni

  Americký prezident Donald Trump má o setkání s ruským protějškem Vladimirem Putinem opravdu velký zájem. Během nedávného telefonického rozhovoru padlo pozvání hned několikrát, tvrdí ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Termín setkání však zatím stanoven není. Trump se podle Lavrova během zmíněného telefonátu k Putinově možnému přijetí v Bílém domě opakovaně vracel.

  Dr. Z. Koudelka: Zrušení části zákona o kouření a alkoholu

  Skupina senátorů vedená moravským senátorem Ivo Valentou a zastoupená moravským advokátem Zdeňkem Koudelkou navrhla zrušit některé části zákona regulující kouření a požívání alkoholických nápojů. Ústavní soud nálezem z 27. 3. 2018, Pl.ÚS 7/17. Návrh vycházel z toho, že veřejná moc ve svobodném státě nemá občanům vnucovat životní styl.

  VSZ Bradáčovou chrání policisté? Prezídium nepotvrdilo

  Vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová dostala pravděpodobně policejní ochranu. Na čtvrteční akci v Městské knihovně v Praze, kde přednášela veřejnosti o důvěře v justici, ji totiž doprovázeli minimálně tři policisté v civilu. Lenka Bradáčová dostala na akci přímo dotaz, který se týkal její ochrany, přičemž se tváří v tvář jednomu z ochránců, který v té chvíli seděl naproti ni, odpovědi s úsměvem vyhnula. Uvedla, že to není na jejím rozhodnutí a musí věřit těm, kteří jsou k tomu povoláni.

  Vydavatelství MF vystoupí s Euro z výzkumu Media?

  Zadavatelé výzkumu – Unie vydavatelů a Asociace mediálních agentur (ASMEA) - se vývojem výzkumu MEDIA PROJEKT, který je kontinuálním procesem, i jeho metodikou průběžně zabývají, a to po odborné metodické stránce v rámci k tomu zřízeného Výboru pro standardizaci, výzkum a analýzy trhu i ve spolupráci s odborným poradcem Doc. Milanem Tučkem ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR. Metodickým otázkám se také věnují realizátoři výzkumu a provádí v tom smyslu analýzy.

  Dvě tisícovky silničních kontrol na lihoviny a oleje

  Generální ředitelství cel dokončilo vyhodnocení celorepublikové akce ETTO. Bezmála osm set celníků se při kontrolách zaměřilo na přepravu a prodej výrobků, které podléhají spotřební dani. V období od 22. 3. do 30. 3. zajistili při kontrolní činnosti 2 777 litrů minerálních olejů, 714,4 litrů lihu a lihovin, 15,9 kg tabáku, 90 066 ks neznačených cigaret, 142 litrů piva a 28 litrů tichého vína. Celková výše předpokládaného daňového úniku ze zajištěných vybraných výrobků byla ve výši 372 390 Kč.

  Harabin chce vystriedať Kisku: "Situácia si to vyžaduje"

  Harabin chce v SR vystriedať Kisku: "Situácia si to vyžaduje", uviedol. Sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin (60) potvrdil, že ak vyzbiera dostatok podpisov, tak bude na budúci rok kandidovať na prezidenta. Informoval o tom Denník N. „Situácia v Slovenskej republike si vyžaduje, aby bol v jej čele človek, ktorý pozná právo a právo nikdy nekrivil. Ktorý sa nespráva ako lokaj Bruselu, či Washingtonu,“ vysvetlil pre web svoje rozhodnutie.

  V čele GIBS poslanec Ano Mašek, Kalousek a spol. zuří

  Komisi, která dohlíží na Generální inspekci bezpečnostních sborů vyšetřující trestné činy policistů povede poslanec ANO Jiří Mašek. V tajné volbě porazil dva kandidáty opozičních stran ODS i Pirátů. „Probíhá politický převrat v České republice," řekl šéf poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek. Už na začátku týdne oznámil rezignaci ředitel GIBS Michal Murín.

  Předložení padělaného důkazu trestné? Advokáti proti

  Sněmovní ústavněprávní výbor projednává novelu trestního zákoníku, který by mimo jiné zavedl nový trestný čin – maření spravedlnosti. Postihoval by například předložení zfalšovaného důkazu před soudem. Proti návrhu protestují advokáti, podle nichž by se i banální spory neúměrně prodlužovaly. Naopak resort spravedlnosti a někteří soudci považují změnu za potřebnou.

  Rakousko zpřísní azylovou politiku, uprchlíci za 840 eur

  Migranti v Rakousku napříště ponesou část nákladů azylového řízení, pokud u sebe mají nějakou hotovost. Horní hranice poplatku je 840 eur. Uprchlíkovi každopádně musí zbýt nejméně 120 eur. Pokud tedy u sebe má právě 840 eur, vezme si rakouský stát 720 eur. Pakliže budou náklady na azylové řízení a ubytování nižší, úřady mu příslušnou částku vrátí.

  Miliardy zemědělcům za sucho a miliony na závlahy

  Dvě miliardy na kompenzaci za loňské sucho, 208 milionů korun za jarní mrazy a 141 milionů na budování závlah, které mají zemědělcům pomoci lépe se vypořádat se suchem. Tyto prostředky dnes vláda schválila Ministerstvu zemědělství (MZe). Část peněz půjde z rozpočtu MZe, zbytek pokryje vládní rozpočtová rezerva a úspory v ostatních resortech.

  Víkendové podujatia v SR plné jedla, trhov a piva...

  Craft Beer Festival, Street Food Park, Bratislavské mestské dni 2018, Dobrý trh na Jakubáku, Deti hýbu svetom, či Samove hry ponúknu netradičný víkendový zážitok. „Akcie počas tohto víkendu podporia aktívne trávenie voľného času obyvateľov ale sú aj turisticky atraktívne pre turistov regiónu. Lokálne pivá budete môcť ochutnať v Starej tržnici a nás nájdete prezentovať regionálne zaujímavosti na Dobrom trhu na Jakubovom námestí,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

  Pellegrini sa dohodol s Gašparom, ako prezident skončí

  in

  Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) dnes ráno prijal od prezidenta Andreja Kisku poverenie dočasne viesť rezort vnútra. Už o pár hodín na mimoriadnom brífingu oznámil, že s policajným prezidentom Tiborom Gašparom sa dohodol na tom, že skončí vo funkcii k 31. máju tohto roka. „Vnímame okrem jeho pozitívnej práce aj enormný tlak, ktorý sa vytváral cez jeho osobu, až útok na všetkých policajtov v tejto krajine. A to nie je dobré," vyhlásil Pellegrini.

  Ministrem vnitra Šlachta, spravedlnosti JUDr. Tejc?

  Na jednání mezi hnutím ANO a ČSSD nabídl premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, že na ministerstvu vnitra bude nestraník, kterého vybere hnutí a ČSSD bude mít právo jeho výběr vetovat. Ministerstvo spravedlnosti by si ANO ponechalo. České justici to potvrdil zdroj z vedení ČSSD. Dále by měla ČSSD obsadit ministerstva obrany, zahraničí, školství, kultury a zemědělství.

  Policejní prezident SR Gašpar končí, rozhodl premiér

  Slovenský policejní prezident Tibor Gašpar skončí ve své funkci ke konci května tohoto roku. Rozhodl o tom slovenský premiér Peter Pellegrini, který se na tom s Gašparem dohodl. Po jeho odvolání volala slovenská veřejnost poté, co se stále nepodařilo dopadnout vraha novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.

  Boj o Smetkův areál na Rabyni, jak rozhodnou soudci MS?

  Na Slapské přehradě, přesněji řečeno na Rabyni, je řadu let areál družstev Jednota, který po převratu v roce 1989 získal Petr Smetka. Chataři kolem Rabyně hovoří o tom, že ho možná získal za babku, ale když by ho prodával, chtěl za něj kolem 60 milionů. Kromě starých budou na ubytování a restaurací je v něm velká plocha pro stanování, kempové vozy, opalování, sport a koupání.

  Reprodukční kliniky připravené, lidé chodí na jaře

  Jaro je za rohem a kliniky se chystají na příliv neplodných párů. Sezónnost se totiž promítá i do oblasti reprodukční medicíny. Nejsilnějšími měsíci jsou pro kliniky reprodukční medicíny březen a duben, a pak září a říjen. „Nejvíce párů toužících po potomkovi k nám chodí na jaře a na podzim. Na jaře působí příroda, vše kolem rodí, počasí, svítí sluníčko a vzrůstá optimismus a chuť pustit se do procesu, který povede k vytouženému dítěti.

  V Praze dny Vídně, přijede vídeňský starosta Dr. Häupl

  Od 13. do 15. května 2018 se v české metropoli budou konat Dny Vídně v Praze. Oficiálně je zahájí vídeňský starosta Dr. Michael Häupl společně s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou, kteří akci oficiálně zaštiťují. Vídeň, která se letos již po deváté stala městem s nejlepší kvalitou života na světě, představí společně s Prahou svá městská řešení v rámci dvoudenní konference a na Staroměstském náměstí otevře tradiční vídeňský Heuriger.

  Syndikovat obsah