iSPIGL

internetové noviny ispigl.euDen vítězství na ruské ambasádě v Praze, Zeman, Klaus...

Miloš Zeman na ruské ambasádě slavil výročí konce druhé světové války. Přednesl projev, ve kterém přirovnal nacismus k islámskému terorismu a vyzval k boji proti islamistům. Na oslavu se kromě prezidenta dostavila řada dalších osobností – například expremiér Petr Nečas s manželkou, bývalý velvyslanec Vladimír Remek, předseda KSČM Miroslav Grebeníček, exministryně Marta Nováková, zpěvačka Helena Vondráčková a tanečník Vlastimil Harapes. Den vítězství se v Rusku slaví 9. května, tedy o den později než na Západě. ...

Číst dál


JUDr. Z. Koudelka: ÚS obchodně tržním způsobem

Druhý senát Ústavního soudu nálezem z 17. 4. 2019, II.ÚS 3312/18, připustil vázat služby pro spotřebitele na to, že spotřebitel dle požadavku podnikatele projeví své politické názory. V daném případě hotel Brioni v Ostravě nutil v roce 2014 občany Ruska, aby ...

Kariéra Čalfy díky Husákovi? Čalfa radil...

Dlouholetý významný novinář Zemědělských novin a dnes úspěšný spisovatel Jan Bauer tvrdí, že politik Čalfa doporučil Švýcarovi Ringierovi, aby v ČR začal vydávat bulvární deník. Máme tady Špígl, který o mně často píše, bylo by vhodné, kdybyste založili v ČR ještě bulvár... Švýcar Ringier to udělal. Dokonce později zlikvidoval i deník Expres, ...

 • Číst dál

 • JUDr. Z. Koudelka: Prezident proti zneužívání moci VSZ

  Prezident republiky Miloš Zeman v TV Barrandov 28. 3. 2019 prohlásil, že nemá důvěru ve Vrchní státní zastupitelství v Olomouci v čele s Ivo Ištvanem. Prezident uvedl případ zásahu na Úřadu vlády roku 2013, kdy Vrchní státní zastupitelství v Olomouci vykřikovalo, jakou chobotnici odhalí a jaké ...

 • Číst dál


 • Pravá Kuba. "Ostrov svobody" na vlastní oči. Více na: Fotoreportáž iSpiglu


  Kuba, Havana, Varadero, Tropicano, ráj turistů světa
  Ať si říkají mnozí lidé z některých zemí Evropy a světa co chtějí, Kuba však čím dále tím více přitahuje turisty
  z mnoha zemí. Je to ráj pro mnohé lidi, kteří touží
  po odpočinku, koupání, opalování a zábavě. ...

 • Číst dál
 • Turisté z EU si vybírají levnou dovolenou na Mallorce. Více na: Fotoreportáž iSpiglu


  Mallorca (katalánsky Mallorca [majorka]), ostrov náležící Španělsku.
  Přestože mají Francouzi moře a mnoho významných a lákavých rekreačních středisek na dovolenou, jako jsou Nice, Cannes, Monaco, Menton, St.Tropez a mnohé jiné, mnozí obyvatelé Francie raději volí dovolenou na Mallorce, kam se dostanou na letiště v Palmě za hodinu a nebo o něco více. Nejsou ovšem sami. ...

 • Číst dál • Kremsky: Kažimír utiekol pred zodpovednosťou. A dlhmi

  V rubrike Politická aréna uverejňujeme komentáre zástupcov strán na aktuálne témy. Dnes píše Peter Kremský z analytického tímu OĽaNO o dlhoch, ktoré ostali po Kažimírovi. Niet azda väčšieho symbolu prepojenia ekonomickej nezodpovednosti Smeru voči Slovensku, ako Peter Kažimír v kresle guvernéra Národnej banky Slovenska. Možno s ním mať samozrejme pochopenie, že chcel uniknúť pred rozvratom Smeru bez toho, aby sa zašpinil blatom, ktoré po sebe súdruhovia čoskoro začnú hádzať.

  Trump zabránil velké válce s Íránem, zastavil odvetný útok

  Íránské revoluční gardy, které ve čtvrtek sestřelily americký bezpilotní stroj RQ-4 Global Hawk za 130 milionů dolarů, před útokem údajně několikrát Američany varovaly. Americký prezident Donald Trump schválil odvetné údery na několik cílů. Z útoku však na poslední chvíli sešlo, Trump ho odvolal deset minut před zahájením.„Byli jsme připraveni k odvetě ve třech různých směrech, když jsem se dotázal, kolik lidí zemře,“ uvedl Trump.

  Kdy NSZ Zeman, Ištván a Bradáčová stíhat za mld. Bakalu?

  Mohou být žalobci nezávislí? Mohou si dělat sami co chtějí a nikdo je nebude kontrolovat, řídit a nabádat k tomu, aby konečně stíhali viníky např. miliardových kauz, jako je tomu u případu OKD, kde se jedná o více než 50 miliard korun, řadu firem horníků, zdravotních středisek, rekreačních zařízení atd. Máme tři důležité žalobce, jako jsou NSZ Zeman, VSZ Ištvána a Bradáčová. Dodnes Bakalu nestíhají. Neměli by být sami stíháni za to, že nečiní? Ale kým? Policisty, rázným ministrem vnitra, ministerstvem spravedlnosti či někým jiným? Návrhem poslanců, senátorů? Vládou, prezidentem?

  Jak rozhodují soudci ÚS, Je na ně spolehnutí?

  JUDr. Koudelka: Nepěkná tečka: Ústavní vody rozvířil nález Ústavního soudu z 17. 4. 2019, II.ÚS 3212/18, který umožnil podnikatelům politicky kádrovat spotřebitele tím, že připustil odmítnutí spotřebitele, protože nechce podepsat prohlášení o politické situaci na Krymu. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se za nález stydí. Je dobré se ozvat proti nesprávnosti. Je dobré, když zazní – ne mým jménem!

  Fico zvažoval predčasné voľby. Procházka šancu na ÚS

  Poslanci vo štvrtok zvolili miesto šiestich len jedného kandidáta na ústavného sudcu. Stal sa ním niekdajší politik Radoslav Procházka. Získal 74 hlasov. Potrebné minimum bolo 73 hlasov. V koalícii sa navyše opäť spomínali predčasné voľby. Podľa informácií Aktuality.sk pritom bola v koalícii dohoda na zvolení až štyroch kandidátov. Aj tentokrát sa však realita líšila so sľubmi, ktoré si lídri vládnych strán dali

  EU se starými? Merklová, Macron změny nepřinesou

  Čtvrteční summit EU, na kterém lídři Evropy řeší přeobsazení vrcholných funkcí v EU. Večer na summitu unie v Bruselu zdržuje spor o formulaci části závěrů, souvisejících se snahou o uhlíkovou neutralitu společenství k roku 2050. Většina států je pro. Pomyslnou vlajku odporu nese polský premiér Mateusz Morawiecki.

  Místopředseda ÚS JUDr. Fenyk o ministryni Benešové

  Jaroslav Fenyk: Kdo se bojí Marie Benešové? Česká justice exkluzivně přináší komentář místopředsedy Ústavního soudu Jaroslava Fenyka. Nevypůjčil jsem si název článku ze slavné divadelní hry Edwarda Franklina Albee „Kdo se bojí Virginie Woolfové?“ náhodou. Známé absurdní drama o malých i velkých společenských vztazích, v němž aktéři postupně ztrácejí zábrany, jako by vypadlo z pera scénáristy demonstrací, které se v pravidelných intervalech konají v mnoha městech této země.

  Nejbohatší Čech Kellner koupí televize Nova a Markízu?

  Petr Bárdy: Oligarcha má zálusk aj na Markízu a Novu, to je zlá správa: Oligarchizácia médií bude zjavne pokračovať. Najbohatší Čech chce kúpiť televízie. Americká spoločnosť CME sa z času na čas stane terčom záujmu finančných skupín, ktoré chcú investovať v mediálnom biznise. Do jej portfólia patria napríklad česká TV Nova alebo slovenská TV Markíza.

  Prezident Polska Duda u Trumpa, chce vojáky USA

  Koho se Duda bojí? Polský prezident Andrzej Duda se ve Washingtonu setkal s prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem. Na společné tiskové konferenci oznámili, že Polsko na svém území postaví armádní komplex pro tisíc vojáků Spojených států. Duda si přeje, aby v Polsku byli američtí vojáci trvale a jejich počet se zvyšoval. Varšava již řadu měsíců před Dudovou návštěvou ve Washingtonu lobbovala za vytvoření stálé americké vojenské základny na svém území.

  Žalobkyně Kornasová z Ostravy žaluje šéfa Andělovou¨

  U Okresního soudu v Ostravě (OS) začal senát v čele se soudcem Jiřím Škopkem projednávat žalobu bývalé vedoucí okresní státní zástupkyně Tamary Kornasové na stát za údajnou šikanu a zásah do lidské důstojnosti. V žalobě se domáhá odškodnění ve výši půl milionu korun. Kornasová podala žalobu na stát za způsob, kterým dva roky její tehdejší nadřízená, vedoucí Krajského státního zastupitelství v Ostravě (KSZ) Zlatuše Andělová, vůči ní vykonávala své pravomoci.

  Fico: SaS sa musela zblázniť, keď nominovala Galka

  Strana Sloboda a Solidarita (SaS) sa musela zblázniť, keď na podpredsedu parlamentu nominovala Ľubomíra Galka. Predseda Smeru to povedal novinárom pred odchodom na stretnutie s regionálnymi predstaviteľmi Smeru.

  Klaus mladší vidí šanci hnutí u nespokojených poslanců

  Nové politické uskupení Trikolóra hnutí občanů má podle zakladatele Václava Klause mladšího šanci získat další posily v Poslanecké sněmovně. Klaus pro iDNES.cz v pořadu Rozstřel uvedl, že ve Sněmovně je nyní více než deset poslanců, kteří nejsou spokojeni se svým postavení ve stranách a které by jeho Trikolóra mohla oslovit.

  Žalobkyně Weissová udělá z Dr. Ratha bezdomovce?

  Mnozí lidé i odborníci se dotazují, jestli je to z její hlavy, nebo k tomu dostala od některého nadřízeného příkaz. Asi sama nikdy nepodnikala, nebyla političkou a neví, co to dá za práci a starosti získat na úpravu ruin financí. A dnes řada historických památek chátrá. Třeba by mohla pomoci ze svého platu i žalobkyně Weissová.

  Dago Daniš: Fica čaká v SR zrážka s oligarchami

  Vyzerá to tak, že Pellegriniho „vzbura v Smere“ vydržala len dovtedy, kým bol Fico v zahraničí. Fico po návrate podnikol dve veci. Vyhlásil, že otvára vnútrostranícku diskusiu (ktorú sa chystal otvoriť premiér Pellegrini). A hneď ju aj ukončil. Z centrály Smeru odkázal, že stranu do volieb povedie on. A že nevidí dôvod na mimoriadne snemy a zmeny vo vedení Smeru.

  Startuje Trikolóra Klause mladšího, konkurence Ano a ODS

  Šéf hnutí Trikolóra Klaus: Přišel čas vzít si naši zemi zpátky: Poslanec Václav Klaus mladší představil nové hnutí Trikolóra, které zakládá poté, co ho vyloučila ODS. „Přišel čas vzít si naši zemi zpátky,“ zdůraznil syn bývalého prezidenta. Českou republiku by si podle něj měli vzít zpátky lidé, kteří pracují, vychovávají děti a platí daně. „Chceme bránit konzervativní hodnoty a zdravý rozum,“ řekl Klaus.„Rodina, která se skládá z táty, mámy a dětí, je ta rodina, kterou chceme hájit ,“ doplnila Klause mladšího poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, která opustila ODS a přidala se k novému hnutí.

  MUDr. Rath u NS v Praze, soudí senát soudce Zelenky

  Odvolací jednání v první části korupčního případu bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha započala soudkyně Kateřina Korečková rekapitulací dosavadního průběhu kauzy od jejího počátku v roce 2012. Státní zástupkyně poté v odvolání požádala o vyšší majetkové tresty pro bývalého politika a jeho spoluobžalované. Hlavní aktéři případu, tedy Rath a někdejší ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová s manželem Petrem, k soudu dorazili.

  Putin vyjadril ochotu stretnúť sa s prezidentom Ukrajiny

  Ruský prezident Vladimir Putin prejavil v piatok ochotu stretnúť sa s novým prezidentom Ukrajiny Volodymyrom Zelenským. Vyjadril sa tak na Medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade, kde hovoril aj o potrebe poskytnutia záruk Severnej Kórei, o snahách USA o globálnu dominanciu či o zbližovaní Ruska s Bieloruskom, informovala agentúra AP.

  Posselt: Hrozí rozdělení EU, chceme silnou střední Evropu

  Nacionalismus se v Evropě opět stává aktuálním tématem a kontinentu třicet let po pádu železné opony znovu hrozí rozdělení. V pátek to na tiskové konferenci v bavorském Řezně k úvodnímu dni třídenního 70. sjezdu sudetských Němců prohlásil jejich nejvyšší činitel Bernd Posselt.„Důležitý je boj proti opětovnému rozdělování Evropy na východ a západ. Třicet let po pádu železné opony hrozí Evropské unii rozdělení,“ řekl Posselt.

  ÚS doporučuje odposlechy, dr. Rathovi zamítl stížnost

  Ústavní soud (ÚS) po necelých dvou letech odmítl stížnosti Davida Ratha a dalších obžalovaných proti zlomovému verdiktu Nejvyššího soudu (NS), který umožnil použití odposlechů ve středočeské korupční kauze. Stížnosti původně podalo sedm lidí, dva je vzali zpět, zbylých pět podnětů řešil ÚS ve spojeném řízení. Nakonec stížnosti označil za zjevně neopodstatněné, vyplývá z justičních databází. Odůvodnění zatím není k dispozici. Mluvčí ÚS Miroslava Sedláčková výsledek řízení nijak nekomentovala s ohledem na nutnou anonymizaci.

  Británie víc než EU, má země minulosti, spojí se s USA

  Už dříve bylo jasné, že Britové v EU dlouho nevydrží, protože se pokládají i bez EU za velkou a důležitou velmoc a nechtějí doplácet na uprchlíky. Navíc stále tíhli a tíhnou k USA, ke které mají blíž. Potvrzuje se to i nyní, kdy byl v Británii prezident Trump. Spojené státy jsou připraveny dojednat "úžasnou" obchodní dohodu s Británií, jakmile opustí Evropskou unii.

  Pellegrini pozval Putina na SNP, ruského plynu viac

  Rusom sme ponúkli možnosť skladovať u nás viac plynu. Zahranično-politické otázky sa na diskusii neotvorili. Druhý pracovný deň premiéra Petra Pellegriniho v Rusku sa začal o dve hodiny neskôr, ako sa plánovalo. Dôvodom bolo, že program prezidenta Vladimira Putina sa od rána posúval

  Agrofert: Auditoři u nás nikdy nebyli, nezeptali se na nic

  Po přijetí předběžné zprávy o auditu Evropské komise se Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) rozhodl pozastavit vyplácení evropských dotací holdingu Agrofert schválených po 9. únoru 2017. Společnost to poněkud zaskočilo a vadí ji, že se auditoři v žádné z jejích firem nebyli nikdy ani podívat. Auditoři Evropské komise se nebyli podívat ani v jedné z našich firem, o kterých ve svých závěrech hovoří. Nezeptali se nás na jedinou věc. Neměli jsme nejmenší možnost se k čemukoli vyjádřit. Pokud místopředseda Evropské komise tvrdí, že provedli inspekční šetření přímo na místě, není to pravda,“ napsal iDNES.cz tiskový mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.

  Obhájce Babiše Bartončík: Zastavit stíhání, podvod nestal

  Obhájce premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše Michael Bartončík podal státnímu zástupci návrh na zastavení jeho trestního stíhání v případu údajného podvodu při žádosti o dotaci na farmu Čapí hnízdo. České justici to potvrdil Bartončík s tím, že se jedná o návrh obsáhlý. Podle Bartončíka budou do konce týdne následovat návrhy u všech dalších osob, které v případu zastupuje, tedy Babišovy manželky a dcery. Důvodem pro zastavení trestního stíhání má být to, že podle obhajoby předmětný skutek není trestným činem.

  Basketbalista Zídek mění dres, z Prahy se stěhuje do USA

  Jan Zídek odchází z USK Praha do NCCA Divize 1. Bude hájit barvy Pepperdine Waves: Devatenáctiletý odchovanec Sov z Folimanky a syn úspěšného basketbalového světoběžníka Jiřího Zídka bude hrát příští sezónu v americké soutěži NCAA. Dohodl se na rozvíjení své studijní a basketbalové dráhy s prestižní univerzitou Pepperdine sídlící v Californii. V loňské sezóně hostoval z USK Praha do týmu BK Wolves Radotín. V té předchozí v dresu USK Praha získal průměr přes sedmnáct bodů na utkání v nejvyšší dorostenecké soutěži.

  Pellegrini u Medvedeva: Rusi ubezpečili, plyn nezastavia

  S Rusmi sme si dohodli dodávky jadrového paliva na desať rokov.: V rannej moskovskej zápche je nám trochu teplo. Našťastie, po pomerne krátkej jazde vystupujeme pred akousi vilou. Na dohľad máme jednu z kremeľských veží. To je vila, kde premiér Medvedev prijíma hostí, upresňuje náš sprievodca. V jej útrobách začína Peter Pellegrini svoju služobnú cestu v Rusku.

  Syndikovat obsah

  Zaujalo vás:

  Chyby Čaputové Schwarzenberg, Žantovský, co dál?

  Budoucí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová hned na začátku své prezidentské kariéry udělala velkou chybu, která je neomluvitelná. Ale musí se nadále těchto chyb vyvarovat. Setkala se v Praze dnes už s bezvýznamnými politiky, jako jsou Schwarzenberg a Žantovský, kteří nemají žádnou cenu, protože...

 • Číst dál

 • Britský historik Ferguson, jako Klaus: Rozpad EU

  Znalec Rothschildů: EU rozpad, USA válka s Čínou: Brexit bude součástí širšího rozpadu Evropské unie a Spojené státy čeká nová studená válka, ale tentokrát ...

 • Číst dál
 • Zařídí Babiš vládního zmocněnce pro cestovní ruch ČR?

  Už řadu let se hovoří o tom, že by vláda ČR měla mít ministra pro cestovní ruch, jako byl dříve, protože z cestovního ruchu se dostávají v ČR do státního rozpočtu miliardy. Bohužel, za poslední léta se to nestalo.

 • Číst dál
 • Faltýnek z Prostějova, Okleštěk bez smlouvy 20 milionů

  Premiér Andrej Babiš vede znovu hnutí ANO. Neměl při volbě protikandidáta. Dostal 206 hlasů, 13 delegátů bylo proti, 19 se zdrželo hlasování......
  Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk (ANO) teď půjčil bez jakékoli smlouvy ......

 • Číst dál
 • 25 let nové ČR a SR, Klaus s Mečiarem o rozdělení ČSFR.
  Fotoreportáž iSpiglu
  Článek - číst dál...
  Prezidentské volby ve štábu Miloše Zemana v pražském Top hotelu

  Více: Fotogalerie-iSpigl.eu