iSPIGL

internetové noviny ispigl.eu


Prezident Miloš Zeman se ve středu 9.května zúčastnil oslav konce druhé světové války na ruském velvyslanectví. Jako již několikrát v minulosti přednesl na banketu projev v ruštině. Den vítězství si na ambasádě připomněli také další čeští politici včetně Zemanova předchůdce Václava Klause nebo expremiéra Petra Nečase.
Článek - "Oslava Zemana, Klause na ambasádě Ruska v Praze..." číst dál...
Fotoreportáž iSpiglu


"Politici G7 tlačili Donalda Trumpa do kouta ..."

Článek - "Trump stiahol podpis pod komuniké z G7......" číst dál...


Článek týdne:
Komunistovi Štěchovi tleskali za invazi vojsk, zajistí byty?

Reformní komunista Štěch, který obrátil kabát a je teď delší dobu šéfem Senátu, sklidil před rozhlasem v Praze při vzpomínkách na okupaci 1968 potlesk, i když sám vstup vojsk do ČR a SR schvaloval, řekl prezident Zeman a v neděli v TV Prima také premiér Babiš. Štěch je ale i hulvát.

 • Číst dál • Pravá Kuba. "Ostrov svobody" na vlastní oči. Více na: Fotoreportáž iSpiglu


  Kuba, Havana, Varadero, Tropicano, ráj turistů světa
  Ať si říkají mnozí lidé z některých zemí Evropy a světa co chtějí, Kuba však čím dále tím více přitahuje turisty
  z mnoha zemí. Je to ráj pro mnohé lidi, kteří touží
  po odpočinku, koupání, opalování a zábavě. ...

 • Číst dál
 • Turisté z EU si vybírají levnou dovolenou na Mallorce. Více na: Fotoreportáž iSpiglu


  Mallorca (katalánsky Mallorca [majorka]), ostrov náležící Španělsku.
  Přestože mají Francouzi moře a mnoho významných a lákavých rekreačních středisek na dovolenou, jako jsou Nice, Cannes, Monaco, Menton, St.Tropez a mnohé jiné, mnozí obyvatelé Francie raději volí dovolenou na Mallorce, kam se dostanou na letiště v Palmě za hodinu a nebo o něco více. Nejsou ovšem sami. ...

 • Číst dál • Lučanský stiahol v SR šéfa NAKA z vraždy Kuciaka

  Lučanský: Šéfa elitnej jednotky NAKA som stiahol z prípadu vraždy Kuciaka: Policajný prezident odstavil šéfa Národnej kriminálnej agentúry Petra Hraška z kontrolnej skupiny vyšetrovacieho tímu Kuciakovej vraždy. Dôvodom bolo zamedziť prípadným podozreniam o zasahovaní do prípadu. Prezident policajného zboru Milan Lučanský po vstupe do svojej funkcie zasiahol do tímu, ktorý vyšetruje vraždu Kuciaka. „Keď som nastúpil do funkcie, pán Hraško bol členom kontrolnej skupiny vo vyšetrovacom tíme. Bolo to moje rozhodnutie, že dnes už tam nie je, aby nevznikali podozrenia,“ priznal policajný prezident v diskusii Denníka N, kde diskutoval aj so šéfredaktorom Aktualít Petrom Bárdym.

  Babiš se ve Varšavě shodl s premiérem Polska na migraci

  „Pomůžeme dětem tam, kde se narodily a žily, tedy v Sýrii. Mám projekt. Momentálně tam hledáme pozemek, že bychom tam pro ty děti postavili byty, školu, školku, jídelnu,“ dodal. Sýrie podle něj potřebuje mír i Marshallův plán obnovy, čemu Česko hodlá napomáhat. A Junckerovi vzkázal, že „je zbytečné, aby se míchal do politiky, protože to není jeho role“.

  Zeman: Varuji ČSSD před rozštěpením, zrada Chovance

  Prezident Miloš Zeman poslal silný vzkaz sociální demokracii, kterou dříve vedl. „Varuji ČSSD před tím, aby se rozštěpila,“ řekl Zeman v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál. Naopak vybídl sociální demokraty, aby udrželi tandem předsedy Jana Hamáčka a prvního místopředsedy Jiřího Zimoly. Odsoudil iniciativu exministra vnitra Milana Chovance, který vybídl ČSSD, aby odešla z menšinové koaliční vlády Andreje Babiše.

  V Praze koalice bez problémů, napraví chyby Krnáčové?

  Vyjednavači o nové koalici na pražském magistrátu mezi Piráty, PRAHA SOBĚ a Spojenými silami pro Prahu (TOP 09 + STAN) ukončili první kolo jednání o programu. Postupně se sešly expertní týmy nad jednotlivými tematickými okruhy, jako je například doprava, transparentní fungování úřadu, životní prostředí nebo nakládání s majetkem města. Mezi jednotlivými stranami panuje široká programová shoda.

  Babiš v senáte pohorel, ale ešte to nie je začiatok konca

  Komentár Ľubomíra Jaška: Babiš v senáte pohorel, ale ešte to nie je začiatok konca: V českom Senáte bude len jeden senátor hovoriť ANO, všetci ďalší nie. Očakávať, že Babišova víťazná vlna je už unavená, je predčasné. V senátnych voľbách u susedov sú jasní iba porazení. Babišovo hnutie pošle do Senátu jediného poslanca, s podobným „úspechom“ skončili aj socialisti. Skoro by sa zdalo, že českí voliči prehodnotili svoje staré omyly a začala čas zúčtovania. Také jednoduché to nebude.

  Bavorské volby, mizerně vyhrála CSU, uspěli Zelení a AfD

  Právě Zelení a AfD patří k hlavním vítězům voleb. Zelení slaví s 18,5 procenta svůj nejlepší výsledek v Bavorsku, kde dosud nikdy nepřekonali ani hranici deseti procent. „Výsledek zemských voleb už teď Bavorsko změnil,“ je přesvědčena volební lídryně strany Katharina Schulzeová. Absolutní většina křesel pro CSU je podle ní ode dneška minulostí.

  Notáři slaví 25 let výkonu profese, ocenění notářů

  Čtvrtstoletí obnovy notářství jako svobodného stavu si připomněli notáři z celé České republiky. Konferenci zahájili v Národním domě na Vinohradech celodenním oficiálním programem, který vyvrcholil večer předáním pamětních medailí mistra Jindřicha z Isernie, protonotáře krále Přemysla Otakara II. a prvního veřejného notáře v Praze. Za zásluhy o české notářství bylo v Rudolfinu oceněno několik osobností z tuzemska i ze zahraničí.

  Vítězem Velké pardubické Tzigane du Berlais Charváta

  Žokej Faltejsek navázal na své tři vítězství s klisnou Oprhee des Blisne a jeden s valachem Charme Lookem. „Já jsem Tziganovi věřil. A víra hory přenáší,“ jásal krátce po projetí cílem Velké pardubické. Pochvaloval si, jak ho kůň ze stáje Jiřího Charváta poslouchal. Ocenil, že si výborně poradil s obávaným Taxisem i tvrdší půdou. Nebyl největším favoritem, neměla mu sedět tvrdší půda. Přesto to byl právě sedmiletý hnědák Tzigane du Berlais, kdo proběhl cílem 128. Velké pardubické jako první.

  Univerzita vyzvala Danka SR, aby zverejnil rigoróznu prácu

  Banskobystrická Univerzita Mateja Bela vyzýva predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS), aby zverejnil svoju rigoróznu prácu. Vedenie univerzity zároveň požiadalo zamestnancov a študentov, aby sa pridali k výzve podpísanej rektorom Vladimírom Hiadlovským. Univerzita podľa právneho posudku tvrdí, že prácu ukázať sama nemôže.

  Babiš miliony na Senát, jeden senátor, špatné lidi

  Není to poprvé, co Babiš a spol.neuspěli v senátních volbách. Už v dřívějších volbách za ně vyhodil před 17 milionů, jak bylo uvedeno v médiích, ale ani jeden kandidát se nedostal do druhého kola. Letos to není o nic lepší. Za Babiše kandidují neschopní lidé, mnozí už jinde neuspěli, nebo byli vyloučeni pro podrazy a neserióznost. Tomu však Babiš nevěnuje velkou pozornost, a to jsou příčiny jeho neúspěchu. Babiš už řadu let má neschopné poradce.

  Papež František odvolal dva biskupy, sexuální zneužívání

  Vatikán v sobotu oznámil, že papež František zbavil kněžských povinností dva chilské biskupy obviněné ze sexuálního zneužívání mladistvých. Papež od června kvůli skandálu v Chile už přijal rezignaci sedmi nejvyšších představitelů diecézí. Odvoláni byli Francisco José Cox Huneeus a Marco Antonio Órdenes Fernándes, informovala agentura Reuters. Papež o problému v sobotu také mluvil s chilským prezidentem Sebastiánem Piňerou.

  Šéfka soudců Zemanová: Soudce postihovat za průtahy

  Ministerstvo spravedlnosti předloží v prvním pololetí příštího roku návrh změněného zákona o soudcích. Zákon stanoví kritéria pro výběr soudců a standardy, které je nutno dodržet. V Táboře to dnes řekla po jednání delegátů Soudcovské unie prezidentka unie Daniela Zemanová. Delegáti jednali i o hodnocení soudců a o profesní etice. Ministerstvo spravedlnosti chce mít vlastní etický kodex soudců.

  Voľby do Senátu ČR sa skončili, účasť voličov bola slabá

  Dopredu je jasné, že vládne strany ANO a ČSSD nebudú mať v Senáte dominanciu ani s podporou KSČM. Česi v sobotu dokončili svoju voľbu tretiny senátorov. Tento víkend, v druhom kole, volili 25 budúcich senátorov. Zároveň určili, akú silnú väčšinu bude mať opozícia v hornej komore českého parlamentu. Volebné miestnosti sa uzavreli o 14.00 h SELČ, vzápätí sa začalo sčítanie hlasov. Definitívne čísla budú zrejme známe už popoludní.

  Danko už rozhneval aj Lajčáka a učiteľov z univerzity

  1. Lajčák by bol silnejší, keby mal podporu Fica a Pellegriniho. V uplynulých dňoch sme sa v Newsfiltri venovali zahraničnopolitickým úvahám Andreja Danka už trikrát. Dvakrát sme pri tom vyjadrili počudovanie, prečo nie je v tejto súvislosti počuť ministra zahraničia považovaného za zástancu našej orientácie na Západ. Našťastie, minister sa predsa len ozval, a to oveľa ostrejšie, ako sme uňho zvyknutí.

  Masakr v Gaze, Izraelci zastřelili 6 Palestinců, 140 zranili

  Izraelští vojáci při protestech v Pásmu Gazy u hranice s Izraelem zastřelili šest Palestinců a dalších 140 zranili. S odkazem na sdělení ministerstva zdravotnictví v Gaze o tom informoval izraelský list Haarec. Palestinci v Gaze od konce března a většinou v pátek protestují proti blokádě a za možnost vrátit se na území, která byla kdysi domovem jejich předků, ale dnes leží v Izraeli. Dosud izraelští vojáci při protestech zastřelili kolem 200 Palestinců, zabit byl jeden izraelský voják.

  Babiš nemá chytré lidi, Nacher odmítl JUDr. Kleslovou

  Poslanec a pražský zastupitel hnutí ANO Patrik Nacher ukončil spolupráci s bývalou místopředsedkyní hnutí Radmilou Kleslovou. Nacher v úterý uvedl, že Kleslová bude jeho asistentkou. Nyní řekl, že udělal politickou chybu, ale lidsky si za rozhodnutím stojí. Nacher to řekl deníku Právo. Cílem poslance bylo podle jeho slov angažovat Kleslovou za účelem propojení dvou skupin uvnitř pražské organizace hnutí ANO. Jeden z táborů má být kolem Kleslové, druhý kolem končící pražské primátorky Adriany Krnáčové.

  Dr. Samková uspěla u soudu, ČAK místo slova, předpisy

  Advokátka Klára Samková zažalovala Českou advokátní komoru (ČAK) za uloženou pokutu ve výši 50 tisíc korun, jež jí byla vyměřena v kárném řízení mimo jiné za výroky pronesené na adresu orgánů činných v trestním řízení. U soudu z větší části uspěla. Senát soudkyně Městského soudu v Praze Karly Cháberové ve středu zrušil pravomocné rozhodnutí odvolacího kárného senátu ČAK a vrátil věc k novému rozhodnutí kárným orgánům. Nárok má také na úhradu nákladů řízení. Samková se nyní chce s ČAK pokusit o smír.

  Zvony míru, T. Masaryk: Hlásej vděčnost Itálii za pomoc

  První Zvon míru byl odlit ve slévárně Colbacchini v Trentu a vysvěcen 24. května 1925. Vážil 110q a průměr věnce byl 2,55m. Osazen je na dřevěné konstrukci na věži hradu v Roveretu a ozdoben po obvodu reliéfem symbolizujícím válku a mír. Jeho název je „La Campana dei Caduti“, u nás se používal název „Zvon padlých“. V dobovém tisku /Pestrý týden ,1928/ jsem narazil na velice zajímavou informaci o nápisu, který byl do tohoto zvonu vyryt.

  Univerzita v Banskej Bystrici opäť kryje Danka SR...

  … tají aj to, ako prešiel s rigoróznou prácou: Ako Andrej Danko obstál s rigoróznou prácou pred pedagógmi, Univerzita Mateja Bela odmietla zverejniť. Na infožiadosť rektor školy odpísal, že nič neprezradí, lebo mu to zákon neukladá, potom zverejnil strohé stanovisko. Nielen rigorózna práca Andreja Danka, ale aj jej hodnotenia, ktoré po prečítaní vypracovali pedagógovia, sú tajné.

  Prezident Polska jmenoval členy nejvyššího soudu

  Polský prezident Andrzej Duda jmenoval sedmadvacet nových členů nejvyššího soudu. Učinil tak i přes mínění nejvyššího správního soudu, podle něhož by jmenování nových soudců mělo být pozdrženo, dokud se k problému nevyjádří Soudní dvůr EU, který o to už byl požádán. Prezidentův spěch podle listu Gazeta Wyborcza souvisí s tím, že rozhodnutí unijního soudu se očekává už v příštích dnech.

  Prezidenti v Tatrách: EU je úžasný projekt, dál pracovat

  Prezidenti Česka, Slovenska, Maďarska a Polska se shodli, že Evropská unie je úžasným projektem, na kterém je třeba pracovat. Novinářům to po úvodním diskusním bloku dvoudenního summitu zemí tvořících takzvanou visegrádskou čtyřku řekl slovenský prezident Andrej Kiska. Prezident Miloš Zeman podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka na schůzce ocenil roli zmiňovaných čtyř zemí ve věci migrace a vyzval V4 k další jednotě.

  ČR by měla získat od Švýcarska miliony z trestné věci

  Česká republika bude moci uzavírat dohody s cizími státy o sdílení výtěžku z trestní sankce, aniž by musela uznat jejich pravomocné rozsudky, a to za podmínky reciprocity a součinnosti v trestním řízení. Novela zákona o mezinárodní justiční spolupráci by měla vejít v účinnost co nejdříve, protože aktuálně se ČR nabízí možnost získat takto podíl na kořisti z trestní věci vedené ve Švýcarsku, vyplývá z návrhu. Stanovením škody se český stát zasloužil například o odsouzení českých manažerů v případě Mostecké uhelné (MUS) ve Švýcarsku.

  Ministr Kněžínek jednal na Radě EU o úpadku podnikatelů

  Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek zavítal na zasedání Rady EU pro spravedlnost, kde se setkal se svým rakouským protějškem Josefem Moserem. Na programu zasedání byl návrh nařízení k zajišťování elektronických důkazů pro účely trestního řízení a jednotný přístup EU k vybraným otázkám insolvenčního práva.„Mimořádnou pozornost jsem dnes věnoval návrhu nařízení k zajišťování elektronických důkazů. V posledních dnech jsem o možnostech boje proti trestné činnosti v digitálním věku jednal bilaterálně se svým rakouským protějškem i německým státním tajemníkem.

  Nevidomých přibývá, na ztrátu zraku se nepřipraví

  Ztrátou zraku jsou v České republice ohroženy tisíce lidí, a to kvůli nemocem, které i přes pokroky v medicíně zatím nelze vyléčit. Oproti minulosti je velkým problémem, že velká část lidí se slepotou ztrácí i přístup k počítači, na který byli celý život zvyklí. Přestože řada pacientů o tom, že v brzké době přestane vidět, ví, nemůže se předem připravit.

  Vedle Kuciaka zavražděni v SR i novináři Rýpal a Pejko?

  Slovenský server pravda.sk zveřejnil ve středu informaci, že kromě Jána Kuciaka byli zřejmě zavražděni i další novináři. Je to Pavel Rýpal, který je nezvěstný od roku 2008. Veřejnosti to oznámila jeho sestra. Od roku 2015 nebyl viděn ani Miroslav Pejko, který pracoval v Hospodářských novinách v SR a v regionálním tisku.

  Syndikovat obsah

  Zaujalo vás:


  Trestní oznámení Ing. Šolty na neposkytnutí pomoci v TOP hotelu

  Nedoceněný expert na agenty Kmenta, šance v EU a NATO

  JUDr. Zdeněk Koudelka: Členem vlády může být obviněný

  ...

  Babiš musí hlídat i Faltýnka, prosazuje syna a JUDr. Hlínu
  Antonín Koláček: Do vězení nastoupím, ale podám stížnost do Štrasburku: Manažer a podnikatel pravomocně odsouzený švýcarským soudem za podvod, praní špinavých peněz a porušování povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné společnosti Antonín Koláček se chystá nastoupit k výkonu trestu.

  JUDr. Zdeněk Koudelka: Zneužívání trestního řízení
  V lednu 2018 předseda vlády Andrej Babiš pronesl slova o možnosti manipulace trestního řízení u nás, když si lze objednat trestní stíhání a dostat někoho do vězení.

  Švýcarsko zneužilo právo a moc ve svůj prospěch, byznys
  Antonín Koláček: Do vězení nastoupím, ale podám stížnost do Štrasburku: Manažer a podnikatel pravomocně odsouzený švýcarským soudem za podvod, praní špinavých peněz a porušování povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné společnosti Antonín Koláček se chystá nastoupit k výkonu trestu.

  Ondráček: Žalobci brzdili vyšetřování Opencard, Mostecké
  KSČM by neměla uhnout před Andrejem Babišem a měla by trvat na nominaci bývalého policisty a nynějšího právníka a komunistického poslance Zdeňka Ondráčka na funkci předsedy Komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

  25 let nové ČR a SR, Klaus s Mečiarem o rozdělení ČSFR. Fotoreportáž iSpiglu
  Článek - číst dál...


  Prezidentské volby ve štábu Miloše Zemana v pražském Top hotelu
  Více: Fotogalerie-iSpigl.eu