iSPIGL

internetové noviny ispigl.eu


Prezident Miloš Zeman se ve středu 9.května zúčastnil oslav konce druhé světové války na ruském velvyslanectví. Jako již několikrát v minulosti přednesl na banketu projev v ruštině. Den vítězství si na ambasádě připomněli také další čeští politici včetně Zemanova předchůdce Václava Klause nebo expremiéra Petra Nečase.
Článek - "Oslava Zemana, Klause na ambasádě Ruska v Praze..." číst dál...
Fotoreportáž iSpiglu


"Politici G7 tlačili Donalda Trumpa do kouta ..."

Článek - "Trump stiahol podpis pod komuniké z G7......" číst dál...


Článek týdne:
Kauzy dr. Soukupa příkladem pro politiky
a majitele médií

Majitel TV Barrandov a dalších médií JUDr. Jaromír Soukup je dnes příkladem toho, jak by se měla v ČR, ale i ve světě dělat otevřená a nebojácná publicistika a politika lidí, kteří se dostali do politiky z ulice měst a obcí. Když někdo získal mandát poslance, europoslance nebo senátora...

 • Číst dál • Pravá Kuba. "Ostrov svobody" na vlastní oči. Více na: Fotoreportáž iSpiglu


  Kuba, Havana, Varadero, Tropicano, ráj turistů světa
  Ať si říkají mnozí lidé z některých zemí Evropy a světa co chtějí, Kuba však čím dále tím více přitahuje turisty
  z mnoha zemí. Je to ráj pro mnohé lidi, kteří touží
  po odpočinku, koupání, opalování a zábavě. ...

 • Číst dál
 • Turisté z EU si vybírají levnou dovolenou na Mallorce. Více na: Fotoreportáž iSpiglu


  Mallorca (katalánsky Mallorca [majorka]), ostrov náležící Španělsku.
  Přestože mají Francouzi moře a mnoho významných a lákavých rekreačních středisek na dovolenou, jako jsou Nice, Cannes, Monaco, Menton, St.Tropez a mnohé jiné, mnozí obyvatelé Francie raději volí dovolenou na Mallorce, kam se dostanou na letiště v Palmě za hodinu a nebo o něco více. Nejsou ovšem sami. ...

 • Číst dál • Merkelová a Putin sa dohodli na snahe o stabilizáciu Sýrie

  Po viac ako siedmich rokoch občianskej vojny v Sýrii chcú Nemecko, Rusko, Francúzsko a Turecko spoločne pracovať na novej iniciatíve zameranej na stabilizáciu tejto zdevastovanej krajiny. Uviedol to hovorca Kremľa Dmitrij Peskov po sobotňajšom stretnutí nemeckej kancelárky a ruského prezidenta Vladimira Putina, informuje agentúra DPA.

  Setkní Putina a Merkelové na zámku Meseberg u Berlína

  Už v pátek před setkáním Merkelová varovala, že od sobotní schůzky s Putinem nelze čekat žádný konkrétní výsledek. Naznačila však, že se jedná o možnosti uspořádat čtyřstranné jednání o Sýrii, zahrnující Turecko, Rusko, Německo a Francii. „Množství problémů, jimž čelíme, od Ukrajiny po Sýrii, nemluvě o spolupráci, včetně spolupráce hospodářské, je tak velké, že je oprávněné vést trvalý dialog,“ poznamenala kancléřka v pátek.

  Premiér Babiš sníží počet zaměstnanců v úřadech

  Ministerstvo financí chce škrtnout část neobsazených míst, která mají ministerstva jako rezervu, ale dostávají na ně ze státního rozpočtu peníze. Instituci, která má neobsazených míst víc než pět procent, se všechna nad pět procent škrtnou. „Díky tomu zrušíme dva tisíce černých duší a ušetříme 3,4 miliardy korun. Apeluji na všechny ministry, aby nevznášeli nároky na další místa a naopak hledali personální rezervy,“ uvedla pro MF DNES ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

  Část klientů H-Systemu nedostala sto tisíc z konkurzu

  Někteří členové Stavebního a bytového družstva Svatopluk, kteří přišli o své peníze v kauze stavby domů H-System, už sedm let marně čekají na svůj podíl z konkurzu. Všichni družstevníci si měli rozdělit více než 40 milionů korun, každý měl dostat v průměru sto tisíc korun. Část lidí z peněz, které družstvo dostalo z konkurzu, dodnes neviděla ani korunu. Jde jak o družstevníky, kteří nemají ani dostavěné domy, tak ty, kteří je sice dostavěli, ale do příštího týdne se z nich musí podle soudu vystěhovat.

  Moskva potvrdila schôdzky medzi Patruševom a Boltonom

  Koncom augusta sa uskutoční schôdzka tajomníka Bezpečnostnej rady Ruskej federácie (SB RF) Nikolaja Patruševa s poradcom Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Johnom Boltonom. Potvrdil to v piatok hovorca SB RF Jevgenij Anošin. „Stretnutie medzi Patruševom a Boltonom je v pláne. Očakáva sa, že sa uskutoční v Ženeve ešte do konca augusta,“ spresnil Anošin, ktorého citovala agentúra TASS.

  Média prezidenta USA nedostanou, lidé s Trumpem

  Boj s Trumpem jim pouští nebezpečně žilou. Americký tisk a televize mají nejnižší důvěryhodnost v historii. Snaha dostat Trumpa se vrátila jako bumerang. Trump obviňuje média, že tisknou fake news, a ona odpověděla s tak dětinskou zaťatostí, že si teď o nich většina Ameriky opravdu myslí, že fake news skutečně tisknou. To 350 úvodníků nezmění, i kdyby byly sebe přepjatější.

  Davy lidí v SR sesadily Gašpara, teď radí Hamáčkovi v ČR

  „Je to pravda. Pan generál Gašpar je zkušený policejní důstojník a já jsem ho požádal o spolupráci a budu od něj očekávat odborná stanoviska v oblasti bezpečnosti a policie,“ řekl Novinkám Hamáček s tím, že Gašpara pokládá za špičkového odborníka, který dobře zná fungování české policie, aniž by s ní byl nějak úzce spojen. Pro Aktuálně.cz pak šéf resortu dodal, že Gašparův honorář bude maximálně deset tisíc korun měsíčně v závislosti na počtu odpracovaných hodin. Spolupráci s ministrem následně potvrdil i Gašpar a upřesnil, že jej oslovila česká strana.

  Zeman pojede do Číny, se zatčeným poradcem se nesetká

  Prezident Miloš Zeman do konce letošního roku navštíví Čínu. Se svým čínským poradcem Jie Ťien-mingem, který je vyšetřován kvůli podezření z hospodářské kriminality, se ale nesetká. A ani se nebude zajímat o to, jak se situace kolem bývalého šéfa CEFC vyvíjí. Na dotaz Aktuálně.cz to napsal Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Potvrdil, že Jie Ťien-ming Zemanovým poradcem zůstává. Na otázku, jak často je se svým poradcem prezident v kontaktu, ale Ovčáček odpověděl stručně: "Není".

  Zdravotníci chtějí o 10 % vyšší platy, stávková pohotovost

  „Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče vás žádá o dodržení vašeho původního slibu a o zvýšení platových tarifů od 1. ledna 2019 o 10 procent pro všechny zaměstnance v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních,“ stojí v otevřeném dopisu. Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče se rozhodl vyhlásit stávkovou pohotovost.

  Správci H-Systemu trestní oznámení na Čunka a další

  „Míra nepravd, dezinformací a lží o údajných prodejích z konkurzu pod cenou, šířených některými představiteli SBD Svatopluk, tichým společníkem odsouzeným Petrem Smetkou a s nimi ideově spřízněným senátorem Jiřím Čunkem, již přesáhla únosnou míru. A k tomu dále nelze mlčet,“ uvedl Monsport. Podle Fialové Ištvánkové jde zejména o Čunkovo tvrzení, že správci konkurz „rozkradli“, některé pozemky podle něj prodávali správci pod cenou. Smetka například v rozhovoru pro server E15.cz uvedl, že situace firmy H-System byla řešitelná a „zničil ji až konkurz“.

  Senát USA podporil novinárov, schválil rezolúciu

  Senát USA podporil novinárov, odmietol tvrdenie o nepriateľoch ľudu: Americký Senát vo štvrtok jednomyseľne schválil rezolúciu na podporu slobodnej tlače, v ktorej vyhlásil, že médiá nie sú nepriateľmi ľudu. Rezolúcia je považovaná za reakciu na opakované útoky prezidenta Donalda Trumpa na médiá. Postoje šéfa Bieleho domu dnes v koordinovanej akcii odmietlo vyše 300 amerických denníkov. Nezáväznú rezolúciu senátori schválili aklamáciou, teda všeobecným súhlasom, nie menovitým hlasovaním. Biely dom zatiaľ na krok hornej kongresové komory nereagoval.

  Bankéř Německa Sarrazin vydá novou obžalobu islámu

  Člena Sociálnědemokratické strany Německa (SPD) znepokojuje, že podíl muslimů v Evropě stále narůstá kvůli přistěhovalectví a vysoké porodnosti muslimek. Požaduje zastavení dalšího přistěhovalectví muslimů a zintenzivnění snah o začlenění těch, kteří v Evropě již žijí. Sarrazin pokračuje v provokativních úvahách, jimiž prošpikoval již svou předchozí knihu Německo páchá sebevraždu (Deutschland schafft sich ab). Po jejím vydání v roce 2010 čelil vlně kritiky, po které skončil ve vedení centrální banky.

  Filip: Brežněv Ukrajinec, Rusové za invazi 1968 nemůžou

  „Historie byla ze sta procent zfalšována. Nikdo nenapíše, že celá idea je postavena na pozici proti Rusku,“ svěřil se Filip britskému listu. „Tehdy byl v politbyru Sovětského svazu pouze jeden čistokrevný Rus, a ten hlasoval proti invazi. Brežněv byl z Ukrajiny. Většina invazních armád byla ukrajinská,“ podotkl šéf českých komunistů. Rusko hrálo v srpnové invazi do Československa jen malou úlohu. Britskému listu The Guardian to řekl šéf českých komunistů Vojtěch Filip. Podle něj hlavní roli v srpnové invazi hrály ukrajinské armády. Ukrajinská ambasáda v reakci uvedla, že KSČM zřejmě převzala ruské manipulační metody.

  Expředseda soudu Švaňhal rozklad ke zproštění funkce

  Bývalý předseda Okresního soudu ve Ždáru nad Sázavou Roman Švaňhal se brání proti svému zproštění funkce předsedy i soudce. Ministerstvo spravedlnosti už dříve zamítlo jeho námitku proti odejmutí taláru. Proti rozhodnutí podal Švaňhal rozklad proti rozhodnutí správního orgánu. Exministr spravedlnosti Robert Pelikán Švaňhala zprostil funkce kvůli probíhajícímu trestnímu stíhání v rodinněprávním sporu. Jeho někdejší družka České justici napsala, že odmítá slova o manipulaci, která soudce pronesl na její adresu.

  Expozice zemědělského muzea na Zemi živitelce

  Národní zemědělské muzeum vystaví na Zemi živitelce sto let staré motorové pluhy a další historické unikáty. Národní zemědělské muzeum na letošní agrosalon Země živitelka v Českých Budějovicích přiveze vzácné historické stroje ze svých sbírek. Kromě více než sto let starých parních pluhů Praga a Excelsior zde budou od 23. do 28. srpna k vidění i další unikáty.

  Bugár k SNS: Nedonútia ma vyvolať predčasné voľby

  Bugár k útokom zo strany SNS: Nedonútia ma vyvolať predčasné volby: Medzi stranami SNS a Most-Híd nie je nevraživosť, ani nič, čo by sa nedalo riešiť. Uviedol to predseda Mosta-Híd Béla Bugár v reakcii na nedávne útoky SNS na niektorých bugárovcov. Takéto útoky však Bugára podľa jeho slov nedonútia vyvolať predčasné voľby. „Ja viem, že vždy je pre niektorých najlepšie dosiahnuť predčasné voľby tak, aby bol zodpovedný niekto iný,“ povedal s tým, že už je dosť dlho v politike na to, aby sa stal pre niekoho takýmto nástrojom. Slovné útoky rieši bilaterálnymi rokovaniami, prípadne sa o tom porozprávajú partneri na Koaličnej rade.

  Trump odebral exšéfovi CIA Brennanovi prověrku

  „Pan Brennan v poslední době zneužil svého postavení bývalého vysokého amerického úředníka s přístupem k vysoce citlivým informacím a učinil na internetu a v televizi několik nepodložených a urážlivých obvinění a divokých výpadů vůči této administrativě,“ citovala Sandersová z Trumpova prohlášení. Brennan, který v současné době působí jako bezpečnostní analytik televize NBC, patří k hlasitým Trumpovým kritikům. Například po nedávném rusko-americkém summitu kritizoval, podobně jako řada dalších,

  Zeman bude k okupaci mlčet, vše už řekl před 50 lety

  „Svůj odvážný projev už pan prezident pronesl. Když za počínající normalizace prohlásil, že nesouhlasí s okupací. Za tento postoj byl vyhozen z práce, z Vysoké školy ekonomické. Takový projev vydá za tisíce čistě formálních a neupřímných proslovů, které 21. 8. jistojistě zazní,“ oznámil Ovčáček. Zeman na VŠE skončil v roce 1970, kdy byl také vyloučen z KSČ.

  JUDr. Klára Samková: Co se děje pod povrchem… práva

  80 % důsledků pramení z 20 % příčin. Čtyři pětiny výsledků zajistí pouhá pětina zdrojů nebo rozhodnutí. Paretovo pravidlo platí ve všech oblastech. Platí i v právu? Když jsem byla malá holka, půjčila jsem si v knihovně Jiřího Mahena v Brně na Kobližné, tehdy Gagarinově, Vinnetoua. Začetla jsem se do něj jako každý v mém věku. Avšak jako asi ne každý v mém věku mne zachvátila převeliká zvědavost, cože to ten indiánský náčelník četl za báseň, že to OldShatterhandovi přišlo tak zvláštní. Hiawatha.

  Soudci neprominuli lobbistovi Janouškovi zbytek trestu

  Lobbista Roman Janoušek neuspěl s žádostí o prominutí zbytku svého trestu, který si má odpykat za dopravní nehodu. Zamítnutí žádosti potvrdil pražský vrchní soud. Vyplývá to z justiční databáze Infosoud. Do vězení se lobbista zatím vrátit nemusí, protože Krajský soud v Brně v květnu rozhodl o dvouletém odkladu jeho návratu za mříže kvůli špatnému zdravotnímu stavu.

  70 % dětských onkologických pacientů má problémy

  S rakovinou se Lucie setkala v 10 letech, kdy jí lékaři zjistili maligní karcinoid jater s metastázami. Onkologové ji léčili 5 let několikrát se ocitla v terminálním stádiu. Díky profesoru Jaroslavu Štěrbovi mohla podstoupit transplantaci jater, kde je pravděpodobnost úspěšnosti pouze 50 %. Transplantace se povedla a zachránila jí život. Lucie se ale stále se potýká, stejně jako stovky vyléčených onkologických dětí, s následky prodělané léčby.

  Prezident SR Kiska založí vlastnú stranu, alebo spojí...

  … Progresívne Slovensko a Spolu: Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík ešte v roku 2008 ponúkal súčasnému prezidentovi Andrejovi Kiskovi, aby vstúpil do jeho strany, uviedol šéf SaS v rozhovore pre SITA s tým, že sa s Kiskom pozná 12 rokov. „Vtedy moju ponuku odmietol, ale vychádzame spolu dobre,“ povedal Sulík, ktorý sa s prezidentom rozprával pred niekoľkými týždňami aj o politike.

  Trump: Rekordní rozpočet, USA na armádu 716 miliard

  Podle Trumpa představují výdaje „nejvýznamnější investici“ do americké obrany v moderní historii. „Posílíme naši armádu jako nikdy předtím,“ zdůraznil Trump při podpisu podle televize CNBC při podpisu příslušného zákona na vojenské základně Fort Drum ve státě New York. „Věříme, že naši vojáci si zaslouží nástroje, vybavení a prostředky, které vydobyli, když cedili krev, pot a slzy,“ dodal Trump.

  Kadeřník Jermanové autem kraje do salonu, Babiš mlčel

  „Dovedu si představit, že manžel paní hejtmanky řídí služební vůz, pokud ji doprovází na nějaké akci. Ale aby jej využíval k jiným účelům, to si nedokážu představit, jaké by bylo vysvětlení takového postupu. Budeme proto chtít vědět, zda nedochází ke zneužívání majetku pořízeného z veřejných peněz,“ komentoval situaci krajský zastupitel Martin Kupka (ODS).

  Ústavní stížnost družstva Svatopluk proti vyklizení bytů

  Monsport už dříve avizoval, že do vyřešení případu nikoho z bytů násilím nevystěhuje. Členové Svatopluku ale chtějí mít jistotu, a tak doufají, že ÚS během přibližně deseti dnů, které zbývají z měsíční lhůty k vyklizení nemovitostí, rozhodne o odkladu vykonatelnosti. Mluvčí ÚS Miroslava Sedláčková uvedla, že soud bude nyní se stížností nakládat jako s každým podobným podnětem. V úterý stížnost podle rozvrhu práce připadne konkrétnímu soudci zpravodaji. Další postup pak záleží na úvaze soudce.

  Syndikovat obsah

  Zaujalo vás:


  Trestní oznámení Ing. Šolty na neposkytnutí pomoci v TOP hotelu

  Nedoceněný expert na agenty Kmenta, šance v EU a NATO

  JUDr. Zdeněk Koudelka: Členem vlády může být obviněný

  ...

  Babiš musí hlídat i Faltýnka, prosazuje syna a JUDr. Hlínu
  Antonín Koláček: Do vězení nastoupím, ale podám stížnost do Štrasburku: Manažer a podnikatel pravomocně odsouzený švýcarským soudem za podvod, praní špinavých peněz a porušování povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné společnosti Antonín Koláček se chystá nastoupit k výkonu trestu.

  JUDr. Zdeněk Koudelka: Zneužívání trestního řízení
  V lednu 2018 předseda vlády Andrej Babiš pronesl slova o možnosti manipulace trestního řízení u nás, když si lze objednat trestní stíhání a dostat někoho do vězení.

  Švýcarsko zneužilo právo a moc ve svůj prospěch, byznys
  Antonín Koláček: Do vězení nastoupím, ale podám stížnost do Štrasburku: Manažer a podnikatel pravomocně odsouzený švýcarským soudem za podvod, praní špinavých peněz a porušování povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné společnosti Antonín Koláček se chystá nastoupit k výkonu trestu.

  Ondráček: Žalobci brzdili vyšetřování Opencard, Mostecké
  KSČM by neměla uhnout před Andrejem Babišem a měla by trvat na nominaci bývalého policisty a nynějšího právníka a komunistického poslance Zdeňka Ondráčka na funkci předsedy Komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

  25 let nové ČR a SR, Klaus s Mečiarem o rozdělení ČSFR. Fotoreportáž iSpiglu
  Článek - číst dál...


  Prezidentské volby ve štábu Miloše Zemana v pražském Top hotelu
  Více: Fotogalerie-iSpigl.eu