iSPIGL

internetové noviny ispigl.euPo generálu Francie de Gaulle odmítá EU i královna Britů

Od úmrtí francouzského prezidenta, generála Charlese de Gaulla již uplynulo více než 40 let a od jeho narození více než 120 let. Mnozí politici Evropy i světa tvrdí, že de Gaullův postoj k evropské integraci a gaullistickému pojetí evropské integrace se de Gaulle nikdy nepoddával. Byl státníkem, který věřil ve velikost Francie, měl jasnou představu o jejím místě ve světě a o její zahraniční politice, která byla založena na vojenské nezávislosti a v rámci „strategie všech azimutů“ se neorientovala pouze na spolupráci se Západem...

Pelikán nahradí u dvora EU matku, prof. Pelikánovou?

Do výběrového řízení na soudce Soudního dvora Evropské unie se přihlásilo sedm kandidátů, potvrdil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. Podle informací České justice je jedním z nich i někdejší šéf resortu Robert Pelikán. Post už dříve zastávala Pelikánova matka Irena Pelikánová...

JUDr. Hála, byty v Brně, ODS, Dr. Blažek, VSZ Lastovecká...

Stíhaný vyšetřovatel Machala z Brna: Zákeřnosti a fabulace mají utlumit vyšetřování pravých podezřelý: Zákeřnost, fabulace, zastrašování. Tyto termíny použil ve svém textu pro Českou justici brněnský advokát Pavel Hála, který zastupuje šéfa brněnské hospodářské kriminálky Vladimíra Machalu. Machala vyšetřoval od roku 2018 obří machinace s brněnskými městskými byty, .....

Exšéf Úřadu vlády Přikryl: Řešit OKD s policisty a žalobci...

Separátní votum k Závěrečné zprávě parlamentní vyšetřovací komise ke kauze OKD, které připravil ministr kultury Lubomír Zaorálek, tvrdě kritizuje obecné závěry, ke kterým poslanci došli. Stručně řečeno, závěr vyšetřování je podle Zaorálka promeškanou příležitostí. Bývalý ministr zahraničí podle informací České justice v dokumentu uvedl, že se Komise zabývala otázkami, které neměla pravomoc zkoumat a naopak ignorovala témata, ve kterých mohla do kauzy vnést světlo.....


Nouzový stav? Od pondělí se zavřenou v ČR školy?

Nouzový stav začne v pondělí a potrvá po vyhlášení vládou po dobu 30 dnů, oznámil v úterý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Podle něho je nezbytný, protože epidemie narůstá a zdravotnictví začíná být přetížené. Střední školy se v oranžových a červených okresech uzavřou také od pondělí 5. října, ale jen na 14 dní, sdělil rovněž společně s ministrem školství Robertem Plagou.

Policie a státní zastupitelství nápaditější odborníky

Svědek rozbíjí obžalobu ve Vidkunu. Podezřelého podle něj chtěl stíhat už ÚOOZ, ale věc musel předat do Olomouce: Bývalý detektiv Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) František Ševčík rozbíjí konstrukci jednoho z bodů obžaloby v ostře sledované kauze Vidkun. Když mluvil exdetektiv jako svědek u olomouckého soudu o jednom ze žalovaných bodů, ve kterém je aktérům Vidkunu kladeno za vinu odstíhat podezřelého „za každou cenu“, tak potvrdil, že stíhat podezřelého chtěl už on sám, když ještě pracoval v útvaru vedeném Robertem Šlachtou.

Matovič v SR jede do boja, ide o mafiánsky opatrenia

Po kritike, ktorá sa v ostatných dňoch zniesla na premiérovu hlavu ohlásil cez víkend, že berie do vlastných rúk boj s koronavírusom a naznačil, že od 1. októbra budú platiť nové a tvrdšie opatrenia. Aké, to ešte len uvidíme v pondelok popoludní alebo podvečer, keď bude známy výsledok rokovania Ústredného krízového štábu. Hoci oficiálne štábu šéfuje minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) a pod jednotlivými opatreniami je podpísaný hlavný hygienik Ján Mikas, posledné slovo zrejme bude mať premiér.

V ČR opět nouzový stav? Vláda rozhodne už ve středu?

Ministr zdravotnictví Roman Prymula na vládě navrhne vyhlášení nouzového stavu. Ministr vnitra Jan Hamáček i premiér Andrej Babiš pro iDNES.cz řekli, že pokud Prymula nouzový stav navrhne, oni ho podpoří. Babiš poté řekl, že vláda mimořádně zasedne už ve středu. Ve hře je omezení shromažďování na maximálně 20 lidí

Holandský prokurátor: Bödör sa snažil skryť svoj majetok

... transakcie nesú znaky prania špinavých peňazí: Cyperská schránka, cez ktorú tiekli peniaze aj do Zlatého kľúčika, bola spájaná s Bödörvocami, ale dôkazy chýbali. Prepojenie teraz potvrdzuje bizarný prípad vymyslenej banky, kam Bödörovci naliali milióny. Problémy Bödörovcov sa kopia. Po tom ako poslal Najvyšší súd Norberta Bödöra do väzby v úplatkárskej kauze Dobytkár, policajti pred niekoľkými dňami mali prehľadávať aj dom jeho otca Miroslava Bödöra - šéfa spoločnosti Bonul.

Zeman vyznamená Prymulu, Gotta, herce Trávníčka

Premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman se dohodli na plánu, podle nějž má dojít ke zrušení superhrubé mzdy na následující dva roky. Ministr vnitra ale řekl, že ČSSD tento zákon nepodpoří. „Obávám se, že Jan Hamáček nepochopil, o co premiérovi a mně jde,“ řekl Zeman v neděli v rozhovoru na Frekvenci 1. Lidi také vyzval, aby věřili odborníkům a přišli k volbám.

Na Slovensku prípad, ktorý spája Bödöra s Kaliňákom

Ak treba Matovičovu vládu za niečo pochváliť, tak za napĺňanie hlavného sľubu. Rozviazala ruky vyšetrovateľom, ktorí predvádzajú pozoruhodné výkony. Najnovšie pri vyšetrovaní bödörovcov a predraženého nákupu kamier pre Národnú diaľničnú spoločnosť. NAKA ide ako valec. Stačili na to dve veci. Výmena ministrov a kľúčových úradníkov (odstavenie Smeru). A očista polície.

Primář Dlouhý z Ústí varuje před lázněmi, kterými?

Lázeňských domů a hotelů ve Varech, Mariánských Láznícjh, Františkových Láznch, Teplicích, Luhačovicích, na severní Moravě i jinde jsou desítky. V každých jsou odborníci, lékaři, sestry a další personál. Všichni určitě veškerou péči věnují klientům, kteří do lázní jedou z toho důvodu, že je trápí potíže po operacích, kyčlí, kolen, ženy touží po dětech, a tak jedou do lázní a očekávají pomoc. Měli by to dnes ve válce s covidem odložit? Ale na jak dlouho?

Pelikán nahradí u dvora EU matku, prof. Pelikánovou?

Do výběrového řízení na soudce Soudního dvora Evropské unie se přihlásilo sedm kandidátů, potvrdil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. Podle informací České justice je jedním z nich i někdejší šéf resortu Robert Pelikán. Post už dříve zastávala Pelikánova matka Irena Pelikánová. Ve funkci skončila loni. Pelikán se nyní věnuje advokacii, ministerstvo spravedlnosti vedl od roku 2015 do roku 2018.

Raši: Matovičovi sa v Slovensku pandémia vymyká z rúk

Premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽANO) sa vymyká druhá vlna pandémie ochorenia COVID-19 z rúk. Je a bude zodpovedný za všetky škody, ktoré prinesie. Opozičný poslanec a exminister zdravotníctva Richard Raši (nezaradený) to uviedol na sociálnej sieti v reakcii na premiérovu piatkovú tlačovú konferenciu po zasadnutí pandemickej komisie.

Machinace s dotacemi, SR, Bödör, fond Avant, Kypr

Slovenská policie viní podnikatele Norberta Bödöra z machinací s dotacemi. Syna majitele vlivné slovenské bezpečnostních agentury Bonul slovenští detektivové obvinili z rozsáhlé korupce související vyplácením provizí za zemědělské dotace. Spis dostal krycí jméno Dobytkář. V této souvislosti vyšetřují detektivové podezření z rozsáhlého praní peněz, které se měly „čistit“ i v České republice. Pátrání odhaluje řadu byznysových vazeb.

Krvavý kompromis, Mynář nechtěl od Číny 500 milionů?

Ministři schválili pravidla pro kurzarbeit, který má pomoci zabránit masivnějšímu propouštění ve firmách kvůli epidemii koronaviru a nedostatku zakázek. „Je to krvavý kompromis,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Stát má v režimu kurzarbeit, kdy zaměstnanec firmy zůstává doma, přispívat na jeho plat částkou ve výši 70 procent jeho čisté mzdy.

Svata Moniky Jankovskej, expolicajta stíhať väzobne

Súd vzal do väzby bývalého policajta a svata Moniky Jankovskej. Dvoch obvinených v kauze trenčianskeho baru Fatima Milana Žáčika a Petra Vaska budú stíhať väzobne. Obvinenú Annu Ž. súd ponechal na slobode. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová s tým, že uznesenie súdu je právoplatné.

Na zničení covidu mobilizaci Prymuly, generála Bubeníka

Covid 19 zabíjí lidi v celém světě. Je to válka bez zbraní, nad kterou si lámou hlavu vědci a další odborníci v mnoha zemích. Je to válka chemická, a to nebezpečnější. Špígl už před více než týdnem navrhoval Babišovi a spol., aby v ČR byla vyhlášena mobilizace do války s ničivým koronavirem, který se v celém světě objevil od Hitlerovy války a umírají tisíce lidí

.

Drzost exministra Pelikána, chce být soudcem EU

Do výběrového řízení na soudce Soudního dvora Evropské unie se přihlásilo sedm kandidátů, potvrdil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. Podle informací České justice je jedním z nich i někdejší šéf resortu Robert Pelikán. Post už dříve zastávala Pelikánova matka Irena Pelikánová. Ve funkci skončila loni. Pelikán se nyní věnuje advokacii, ministerstvo spravedlnosti vedl od roku 2015 do roku 2018.

Kaliňák: Obvineného Fica budem obhajovať osobne a rád

Osobne budem Roberta Fica zastupovať a veľmi rád, uviedol Robert Kaliňák. O Igorovi Matovičovi, ktorý na neho útočí, hovorí ako o "najlúzerskejšom premiérovi" a nemieni ho za výroky žalovať. Šéf Smeru Robert Fico sa cíti byť ukrivdený. Prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry Tomášovi Honzovi napísal otvorený list, v ktorom sa sťažuje na rôzny meter pri posudzovaní výrokov politikov.

MUDr. Kubek: Vojtěch ohrozil životy tisíců zdravotníků...

...měl odejít už na jaře: V pondělí vystřídal Adama Vojtěcha na postu ministra zdravotnictví epidemiolog Roman Prymula. Vojtěch tak dal podle svých slov prostor pro nové řešení situace okolo koronaviru. „To měl udělat už na jaře,“ řekl v pořadu Interview televize CNN Prima News prezident České lékařské komory Milan Kubek. Dodal, že Prymula byl logickou volbou.

Dr. Vojtěcha do justice, odstranit NSZ Zemana, Ištvána...?

Premiér Babiš si umí vybírat. Hlavně nebojácné a rázné lidi, kteří ho poslechnou a zařídí, co si přeje. Velký politik Faltýnek takový není. Ten myslí jen sám na sebe, syna a své známé, a velký byznys. Faltýnek určitě Babiše zklamal, protože koho Babišovi přivedl, byl a je průšvich, který voní kriminálem. Naposled je to v Brně Švachula, kde se kšeftovalo s byty a je tam namočeno i VSZ v Olomouci, kde je známý expert Ištván ze zátahu na Úřadu vlády premiéra Nečase.

Skandály v SR, manželka premiéra Matoviča, šéfa Kollára

Matovič vysvětloval manželčinu kauzu, šéf parlamentu zase schůzku s Haščákem: Slovenský premiér Igor Matovič se zpožděním vysvětlil kauzu své manželky Pavlíny, která měla investovat do krachující společnosti a následně peníze dostat zpět. Podle premiéra je to lež a jeho žena vložila finance do jiné firmy. Nové podezření řeší i předseda parlamentu Boris Kollár, který se v pátek sešel se spolumajitelem skupiny Penta Jaroslavem Haščákem.

Prymula ministrem, Vojtěch vyhodil Radimského v Brně

Novým ministrem zdravotnictví jmenoval prezident Miloš Zeman epidemiologa Romana Prymulu. Vystřídal v čele úřadu Adama Vojtěcha, který v pondělí ráno oznámil rezignaci. Zeman řekl, že si v čele úřadu v boji proti druhé vlně koronaviru neumí představit nikoho kompetentnějšího. Premiér Andrej Babiš řekl, že od Prymuly očekává „krizové řízení“ resortu.

Kočnerova knižnica: V banke bol deň po vražde, ale video s Kočnerom zmazali. Nikto si ho v SR včas nepýtal

Video, na ktorom by mala byť zaznamenaná návšteva Mariana Kočnera v banke deň po vražde Jána a Martiny, už neexistuje. Polícia požiadala banku o kamerové záznamy o pár dní neskôr, ako ich systém automaticky zmazal. Ani prokuratúra ich nenavrhla získať v čase, keď ešte boli dostupné.

Prymula: Třeba stav nouze, 6 až 8 tisíc nakažených denně

„Denně bude přibývat šest až osm tisíc potvrzených nákaz covidem-19, pokud nepřijmeme další opatření. Je na místě zvažovat stav nouze,“ řekl náměstek pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula v pořadu Partie. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka není vyhlášení nouzového stavu v nejbližší době namístě.

Matovič prezradil, koľko jeho manželka investovala...

... do problémovej finančnej skupiny: Premiér Igor Matovič (OĽaNO) odmietol podozrenia, že by jeho manželka bola protekčne zvýhodnená v prípade finančnej kupiny Arca Capital, ktorá má aktuálne veľké problémy. Prezradil, že vložila do firmy Arca Investments zo skupiny Arca Capital celkovo 600-tisíc eur. Jej tri zmenky zatiaľ nepreplatili.

Advokát Černý uspěl u NSS se stížností na roušky

Nejvyšší správní soud vyhověl advokátovi Černému ve stížnosti proti plošnému nošení roušek: Kasační stížnost, kterou podal advokát Adam Černý proti rozhodnutí Městského soudu v Praze ve věci napadených opatření ministerstva zdravotnictví ohledně plošného nošení roušek, je důvodná. Rozhodl to Nejvyšší správní soud. Městský soud v Praze původně žalobu advokáta na plošnou povinnost nosit roušky odmítl.

Kollár sa v hoteli poslanca Sme v SR stretol s Haščákom

Boris Kollár sa v hoteli poslanca Sme rodina stretol s Jaroslavom Haščákom: Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) sa v piatok podvečer stretol s kontroverzným podnikateľom z Penty Jaroslavom Haščákom. Denník N píše o tajnom stretnutí, ktoré sa malo uskutočniť v bratislavskom hoteli poslanca Kollárovej strany Martina Borguľu

Prezident Zeman udělil milost nemocnému muži

Prezident Miloš Zeman v pátek udělil milost mladému muži, který se dlouhodobě léčí se závažným onkologickým onemocněním. Prominul mu dva tresty za méně závažnou trestnou činnost převážně drobného majetkového charakteru. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.„Prezident republiky prominul omilostněnému muži zbytek jednoho a celý druhý nepodmíněný trest odnětí svobody,“ uvedl Ovčáček.

Dokáže Matovič prebudovať SR? Skôr vyzerá na voľný pád

Prosperita Slovenska závisí od exportu. Čo ak sa tento model vyčerpal? V šesťdesiatych rokoch 20. storočia sa Južná Kórea odhodlala vytrhnúť z biedy exportnou politikou. Zamerala sa na výrobky, o ktoré bol vo svete záujem a štát neraz aj tvrdým spôsobom prinútil firmy, aby sa angažovali najprv v ťažkom priemysle (napríklad výroba strojov) a neskôr v oblasti elektrotechniky. Stávka vyšla a Južná Kórea patrí vďaka gigantom ako Samsung či KIA k najbohatším štátom sveta.

Matovičova žena vložila miliony eur do krachující firmy

Slovenská opoziční strana Směr-SD podala trestní oznámení na společnost Arca Capital pro podezření ze zvýhodňování věřitele. Tím má být manželka premiéra Igora Matoviče Pavlína, která podle médií do firmy investovala deset milionů eur. Předseda vlády ke kauze jen řekl, že se o finance své ženy nestará.

Erdogan Merkelovej: Nezhody riešiť rokovaniami

Erdogan Merkelovej: Nezhody vo Stredomorí riešiť rokovaniami: Nemecká kancelárka sa zhovárala s tureckým prezidentom prostredníctvom videokonferencie.Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v stredu nemeckej kancelárke Angele Merkelovej povedal, že nezhody vo východnom Stredomorí je možné vyriešiť prostredníctvom rokovaní, informovala agentúra DPA. Obaja lídri sa rozprávali prostredníctvom videokonferencie, informovala turecká strana.

Jako na Slovensku i v ČR čistky soudců a žalobců

Policie stíhá okresního soudce Závurku za podvod se škodou 1,5 milionu Kč: Policie obvinila soudce okresního soudce Milana Závurku a další dva lidi ze spáchání podvodu se škodou zhruba 1,5 milionu korun. Soudce navíc čelí stíhání za zneužití pravomoci úřední osoby. V tiskové zprávě o krocích policie informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Závurka působí na okresním soudu v Kutné Hoře. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová uvažuje o jeho dočasném zproštění z funkce.

Syndikovat obsah

Zaujalo vás:

17. listopad, Benda z ODS se točil kolem Dražské a StB:

Zifčákovy paměti odhalují pozadí převratu 1989: Půl miliónu Zifčáků mezi lidmi a
v knihovnách v ČR i SR. Jsou to paměti Ludvíka Zifčáka, které odhalují pozadí převratu
v roce 1989. Tento „student“ vydal v roce 1991 paměti... Vyšly v tehdejším vydavatelství Špígl v nákladu bezmála půl miliónu výtisků. Jsou to tři díly, které dnes najdete v knihovnách a mezi lidmi. Celý náklad byl hned rozebrán
. Celý článek

 • Na oslavách nebyli Bush, Gorbačov, Lorenc, mrtvý student
 • Kdyby totiž nebylo prezidenta USA Bushe staršího a generálního tajemníka Sovětského svazu Gorbačova, žádný převrat v ČSFR by nebyl. A nebyla by žádná velkolepá oslava demokracie 17. listopadu 2019. Jedině tito dva světoví politici k tomu dali možnost. Zasloužili se o převrat v roce 1989. Kdyby v TV Nova, ale i jinde v médiích byli chytří a zkušení publicisté, ale hlavně vedoucí šéfové, mohli už dávno o tom natočit rozhovor s bývalým generálním tajemníkem ˇUV KSČ Milošem Jakešem, nebo jinými politiky ÚV KSČ. Celý článek

 • Hnilička rozhází 120 milionů jako Neumannová při MS?
 • Kdo viděl hokejistu Hniličku na besedě v televizi povídat o nové sportovní agentuře, musel si hned říci, že ten nezkušený mladík nemůže vést tuto agenturu, kde se točí a rozdávají miliony. Určitě skončí v dluzích, jako Kateřina Neumannová při MS v lyžování na severu Čech, kde je dluh 120 milionů. A totéž si myslí i mnozí odborníci. Celý článek


  Oslava svátku Trůnu - Maroko. Více na: Fotoreportáž iSpiglu


  Nejlepší sportovci roku ASC Dukla (2019). Více na: Fotoreportáž iSpiglu


  Františkovy Lázně 2019. Více na: Fotoreportáž iSpiglu

  Bakala, komise poslanců, byty OKD, zapojí se NSZ?

  Ivan Přikryl: Ze zprávy poslanecké vyšetřovací komise k OKD hrozí arbitráž: Mám pocit, že právo, zákony i aplikace práva politiky moc nezajímají. Dávají najevo, jak mnohdy říkají sami poslanci, že „oni jsou hegemoni“, tedy sněmovna jako zákonodárce. [1] Politici se především snaží o pozitivní reakci byť malých skupin občanů, mnohdy i za cenu nepromyšlených proklamací, které ovšem mohou mít dalekosáhlé důsledky. Pokud jsou... Celý článek

  Stíhat viníky největšího tunelu OKD v ČR a Evropy:

 • 1.Úkol pro Babiše a Středulu: Zachránit byty horníků
 • 2.Největší tunel v ČR OKD řešit s EK, Telička s Bakalou
 • 3.Největší tunel v ČR, OKD, Dlouhý, Skalický, Sobotka… • Den vítězství na ruské ambasádě v Praze, Zeman, Klaus...

  Miloš Zeman na ruské ambasádě slavil výročí konce druhé světové války. Přednesl projev, ve kterém přirovnal nacismus k islámskému terorismu a vyzval k boji proti islamistům. Na oslavu se kromě prezidenta dostavila řada dalších osobností – například expremiér Petr Nečas s manželkou, bývalý velvyslanec Vladimír Remek, předseda KSČM Miroslav Grebeníček, exministryně Marta Nováková, zpěvačka Helena Vondráčková a tanečník Vlastimil Harapes. Den vítězství se v Rusku slaví 9. května, tedy o den později než na Západě. ... Číst dál


  Potíže v justici? NSZ Zeman, neřeší Bakalu za 50 mld. OKD

  Babišova vláda po vyhození neschopného ministra spravedlnosti Pelikána, a poté i nezkušeného Kněžínka, měla rázně zasáhnout proti NSZ Zemanovi, protože tady je žába na prameni. Dodnes neobžaloval Bakalu za více než 50 miliard horníků, ...


  JUDr. Z. Koudelka: ÚS obchodně tržním způsobem
  Druhý senát Ústavního soudu nálezem z 17. 4. 2019, II.ÚS 3312/18, připustil vázat služby pro spotřebitele na to, že spotřebitel dle požadavku podnikatele projeví své politické názory. V daném případě hotel Brioni v Ostravě nutil v roce 2014 občany Ruska, aby ...